Giełda ustaliła kiedy nastąpi debiut Boombit
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 maj 2019, 13:37

Giełda ustaliła kiedy nastąpi debiut BoomBit. Pierwsze notowanie akcji już jutro

Już jutro tj. 14 maja odbędzie się pierwszy w tym roku debiut spółki na rynku głównym GPW. Do obrotu zostaną wprowadzone akcje BoomBit, jednego z większych polskich producentów i wydawców gier mobilnych. Po zakończonym procesie IPO, w którym sprzedano wszystkie akcje nowej emisji oraz część już istniejących, nadszedł czas na pierwsze notowanie akcji spółki.

Pozyskanie środków na User Acquisition

BoomBit pozyskał w procesie IPO 24,7 mln zł. Środki przeznaczy, przede wszystkim, na User Acquisition, czyli zwiększenie bazy użytkowników gier. Ten zastrzyk finansowy wspomoże już gotowe i już sprzedawalne produkty a także nowe gry mające powstać jeszcze w tym roku.

Studio kładzie nacisk na wydawanie gier w formule Game as a Service (GaaS), które charakteryzują się wydłużonym średnim czasem życia i zwiększonym potencjałem monetyzacyjnym. Gry prowadzone w tej formule potrafią generować stałe, regularne przychody rozciągnięte na kilka lat. Już teraz BoomBit posiada trzy tytuły w tej formule: Dart’s Club, Tanks a Lot! i Tiny Gladiators 2.

Jeszcze bez środków z emisji akcji, BoomBit poprawił wyniki pochodzące z mikropłatności z trzech najważniejszych tytułów. Według Sensor Tower, w kwietniu przychody pochodzące tylko z tej części działalności wzrosły o 48% miesiąc do miesiąca. Wzrosła też liczba pobrań gier o około 82%. Warto pamiętać jednak, że są to szacunkowe dane, które pokazują jedynie dynamikę przychodów. Realne przychody z gier BoomBit mogą być wyższe, co było pokazane w trakcie IPO. Prezentowane wtedy przez spółkę wyniki z poszczególnych tytułów były wyraźnie wyższe niż prezentowane w Sensor Tower przychody.

Zobacz także: Gry BoomBit przed debiutem przyspieszają. Przychody z najważniejszych tytułów wzrosły o 48%

Na początku maja wystartowała globalna premiera najnowszej gry BoomBit – Idle Coffee Corp. Gry typu idle w modelu GaaS, polegającej na rozwijaniu własnych kawiarni, w celu stworzenia kawowego imperium.

BoomBit planuje wydać w tym roku w sumie przynajmniej 10 gier w formule GaaS. Między innymi obiecujący tytuł pod względem wielkości grupy docelowej, "Archery Club", gry łuczniczej w trybie wielu graczy.

Zobacz także: „W 2019 planujemy co najmniej 10 premier gier w modelu GaaS. Przewidujemy, że każda z nich osiągnie przynajmniej 300 tys. USD przychodów miesięcznie” - relacja z czatu z Zarządem BoomBit

Debiut, a później wejście do WIG.Games

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu na głównym rynku akcje BoomBit serii B i C oraz prawa do akcji serii C. Cena ostateczna akcji została ustalona na 19 zł i takiej wysokości będzie cena odniesienia na debiucie.

Następnym logicznym krokiem powinno być dołączenie spółki BoomBit do indeksu WIG.Games, przy najbliższej weryfikacji składów indeksów giełdowych. Do tej pory w składzie indeksu jest tylko 5 podmiotów.

Kapitalizacja BoomBit na debiucie wyniesie około 250 mln zł, co stawia BoomBit w pierwszej piątce spółek gamingowych na GPW. Jest to też poziom wystarczający na dołączenie do indeksu sWIG80 w przyszłości.

Będzie to pierwszy, prawdziwy debiut spółki w tym roku na naszej giełdzie. Ponadto spółki, która jest z branży bardzo popularnej wśród inwestorów indywidualnych. Połączenie tych dwóch czynników może sprawić, że debiut BoomBit może cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Zobacz także: Debiut BoomBit: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.