Spółka z grupy PlayWay zadebiutuje na głównym parkiecie. Ultimate Games przechodzi na GPW z NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 lip 2019, 22:45

Spółka z grupy PlayWay zadebiutuje na głównym parkiecie. Ultimate Games przechodzi na GPW z NewConnect

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Ultimate Games. Spółka zmieni rynek notowań z NewConnect na główny parkiet. Ultimate Games jest spółką z grupy PlayWay specjalizującą się w produkcji popularnych symulatorów wędkarstwa.

Zapowiedziany debiut

W piątek 19 lipca został zatwierdzony prospekt Ultimate Games. Spółka zapowiedziała przeprowadzenie debiutu między czerwcem a lipcem tego roku.

Zatwierdzenie prospektu zezwoli na wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym GPW wszystkich akcji spółki będących dotychczas przedmiotem obrotu na NewConnect. Spółka zapowiedziała publikację prospektu w dniu 22 lipca 2019 roku na swojej stronie internetowej oraz na stronie internetowej firmy inwestycyjnej tj. Trigon Dom Maklerski S.A. Nie podano jeszcze daty debiutu.

Kurs akcji Ultimate Games od debiutu na NewConnect

Ultimate Games notowania

Zobacz także: 4 spółki, które mogą przejść z NewConnect na główny rynek jeszcze w 2019 roku 

Ambitne plany na drugie półrocze

W tym roku Ultimate Games bardzo mocno stawia na Nintendo Switch i spodziewa się mocnych wyników w tym segmencie w II półroczu 2019 r.

Już drugi kwartał był bardzo udany pod względem wyników. Spółka podwoiła przychody i zyski w porównaniu do poprzedniego kwartału. Zawdzięcza to przede wszystkim dobrym wynikom sprzedaży Ultimate Fishing Simulator wydanej na platformę Nintendo Switch oraz sprzedaży pozostałych gier.

W drugim półroczu spółka planuje 75 premier. W tym portowanie najpopularniejszego tytułu studia tzn. gry Ultimate Fishing Simulator na PS, i XBOX a nawet stworzenie wersji VR. We współpracy z ECC Games, także spółką z grupy grupy kapitałowej PlayWay, Ultimate Games wyda tę grę w wersji mobilnej.

Zobacz także: Ultimate Fishing Simulator napędza wyniki finansowe Ultimate Games. Spółka największe nadzieje wiąże z grą którą tworzy we współpracy z Discovery 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.