Emitel planuje debiut na giełdzie. To będzie największe IPO od 2017 roku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 lut 2020, 12:37

To może być największy debiut na GPW od 2017 r. Emitel zamierza przeprowadzić IPO

Jeszcze w tym półroczu, na GPW zamierza wejść największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, spółka Emitel. Wartość sprzedawanych akcji może sięgnąć 640 mln zł, podaje agencja Reuters. Będzie to największa oferta od 2017 r. na warszawskim parkiecie.

Oferta nowych i istniejących akcji spółki Emitel

Według informacji zebranych z dwóch niezależnych źródeł przez agencję Reuters, spółka zamierza zaoferować akcje już istniejące oraz akcje nowej emisji. Wartość oferty wyceniana jest na 150 mln EUR (164 mln USD). Oznacza to, że oferta akcji będzie niemal dwukrotnie większa od zawieszonej oferty spółki Danwood Holding, oraz ponad 6-krotnie większa od ofert Ten Square Games i Novaturas z 2018 r. Oficjalnie prospekt emisyjny nie został jeszcze złożony do KNF.

Emitel usługi

Emitel jest największym operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Posiada gęstą sieć 444 obiektów na terenie kraju i 4 sieci naziemnej telewizji cyfrowej, przez którą nadaje 29 programów. Klientami firmy są największe sieci telewizyjne w kraju oraz stacje radiowe i sieci telefonii komórkowej.

Zobacz także: Rynek IPO zamarł, ale inwestycje funduszy venture capital w 2019 roku biją rekordy. Jesteśmy najszybciej rosnącym rynkiem VC w regionie 

Fundusz zaoferuje udziały w Emitel

Istniejące akcje zostaną zaoferowane przez fundusz Alinda Capital Partners, który jest udziałowcem Emitela. Nie jest znany odsetek akcji wystawiony na sprzedaż. Spółka zapewnia jednak, że wciąż zamierza pozostać większościowym udziałowcem po przeprowadzeniu oferty akcji Emitela.

W 2014 roku Emitel został odkupiony przez Alinda Capital od funduszu Montagu Private Equity za kwotę ok. 840 mln EUR.

Jak podają źródła cytowane przez Reuters, spółka zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW jeszcze w pierwszej połowie 2020 r.

Zobacz także: IPO, artykuły i informacje o debiutach na GPW w 2020 r. 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.