Debiut Spyrosoft na NewConnect w tym tygodniu - GPW ustaliła jaka będzie data
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 lut 2020, 10:58

GPW ustaliła kiedy nastąpi debiut Spyrosoft na NewConnect

Na 28 lutego Giełda wyznaczyła pierwszy dzień notowań Spyrosoft na NewConnect. Spółka zadebiutuje bez emisji akcji.

To już trzeci debiut w alternatywnym systemie obrotu w tym roku. Do grona notowanych spółek dołączy firma działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania. Do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 179 766 akcji serii A2, B oraz C. Na początku 2019 roku odbyła się emisja akcji serii C skierowana do pracowników, w której wzięło udział ponad 150 osób.

Krótka historia i dynamiczny wzrost

Spyrosoft powstał w 2016 roku we Wrocławiu. Od tego czasu rozwinął swoją działalność w Białymstoku i Krakowie oraz w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i USA. W styczniu spółka otworzyła swój kolejny oddział – tym razem w Monachium. Firmę tworzy obecnie ponad 440 osób.

Spółka dostarcza usługi programistyczne dostosowane do potrzeb i wymagań klienta. Współpracuje z branżą finansową, automotive i przemysłem 4.0, wykorzystując przy tym zaawansowane technologie takie jak Artificial Intelligence i Mixed Reality.

W 2019 roku skonsolidowane przychody Grupy Spyrosoft wyniosły 71,5 mln zł, co stanowi wzrost o 124% w porównaniu do wyniku wygenerowanego w 2018 roku. Zysk netto w tym czasie podwoił się do 5,4 mln zł. Struktura sprzedaży zagranicznej Spyrosoft charakteryzuje się tendencją wzrostową, w roku 2018 eksport stanowił około 55% sprzedaży, a rok później – 73%. Główne rynki zbytu firmy to Polska, Wielka Brytania, Niemcy, USA.

- Aktualnie inwestujemy w rozwój własnych rozwiązań i produktów, przekuwając nasze doświadczenie we własność intelektualną. Nasze oczekiwania dotyczące sprzedaży usług IT w Polsce i za granicą są optymistyczne. Rynek ten zmienia się w bardzo szybkim tempie i zdaniem analityków – roczny wzrost szacowany na lata 2019-2022 utrzyma się na poziomie 6,25%, co dla nas jest bardzo dobrą wiadomością – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft.

Zobacz także: Debiut SpyroSoft. Co warto wiedzieć o producencie oprogramowania, który wchodzi na NewConnect

Debiut bez publicznej emisji akcji

Spółka nie przeprowadzała publicznej emisji akcji. Natomiast w styczniu przeprowadziła emisję serii C, która została skierowana do pracowników. W jej ramach przydzielono akcje stanowiące ok. 1% kapitału zakładowego, przy wycenie 10 zł za akcję. W tej emisji wzięło udział ponad 150 osób.

Do obrotu zostanie wprowadzonych łącznie 179 766 akcji z serii A2, B oraz C. Oznacza to, że w obrocie znajdzie się ok. 17% akcji SpyroSoft. Pozostałe akcje - głównie z serii A, należące do założycieli - nie zostały dopuszczone do obrotu.

W spółce jest trzech głównych akcjonariuszy. Prezes zarządu, Konrad Weiske posiada ok. 32% akcji. Znaczne pakiety akcji (także po ok. 32% udziałów) posiadają małżonki dwóch członków zarządu.

Spyrosoft zadebiutuje w piątek 28 lutego na NewConnect.

Zobacz także: Debiuty, analizy, artykuły o spółkach wybierających się na giełdę w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.