CANAL+ złożył prospekt emisyjny do KNF, ale nie podjął ostatecznej decyzji o IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 lip 2020, 11:56

CANAL+ złożył prospekt emisyjny, ale nie podjął decyzji, czy rozpocznie proces IPO

Operator Platformy telewizji cyfrowej CANAL+ Polska złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i rozważa przeprowadzenie oferty publicznej na GPW.

To może być pierwsze duże IPO na giełdzie od wielu miesięcy. Niestety zarząd oraz akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji o debiucie na GPW. Złożenie prospektu jest jednak znaczącym krokiem w tę stronę. Spółka będzie informować o dalszych krokach po zatwierdzeniu prospektu i po analizie warunków rynkowych

Canal + jest wiodącym producentem kanałów tematycznych oraz premium. Jest też drugim co do wielkości dostawcą usług płatnej telewizji na Polskę. Pod koniec 2019 r. miała ok. 2,7 mln abonentów.

Rozwój streamingu video

CANAL+ nie tylko udostępnia kanały podmiotów trzecich, ale też własne kanały telewizyjne. Wprowadza też nową usługę streamingową CANAL+ (OTT). W maju platforma uruchomiła usługę typu VOD, w ramach której będzie można oglądać przez internet kanały telewizyjne i filmy na życzenie. Nową usługę będą wspierały własne produkcje CANAL+ oraz partnerzy, w tym HBO.

„CANAL+ Polska posiada ugruntowaną pozycję lidera telewizji premium w Polsce. Stawiamy na jakość i innowacje, co przekłada się na nasz systematyczny wzrost i konsekwentne poszerzanie bazy abonentów od 2016 roku. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy naszą ofertę o usługę streamingową CANAL+ (OTT). Jako Zarząd koncentrujemy się na wdrażaniu strategii, podczas gdy akcjonariusze rozważają kolejne kroki w procesie potencjalnej oferty publicznej” – mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu Spółki.

Zobacz także: Ożywienie na rynku pierwotnym. Wskaźnik Koniunktury IPO w pierwszej połowie 2020 mocno wzrósł

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost