CANAL+ złożył prospekt emisyjny do KNF, ale nie podjął ostatecznej decyzji o IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 lip 2020, 11:56

CANAL+ złożył prospekt emisyjny, ale nie podjął decyzji, czy rozpocznie proces IPO

Operator Platformy telewizji cyfrowej CANAL+ Polska złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i rozważa przeprowadzenie oferty publicznej na GPW.

To może być pierwsze duże IPO na giełdzie od wielu miesięcy. Niestety zarząd oraz akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji o debiucie na GPW. Złożenie prospektu jest jednak znaczącym krokiem w tę stronę. Spółka będzie informować o dalszych krokach po zatwierdzeniu prospektu i po analizie warunków rynkowych

Canal + jest wiodącym producentem kanałów tematycznych oraz premium. Jest też drugim co do wielkości dostawcą usług płatnej telewizji na Polskę. Pod koniec 2019 r. miała ok. 2,7 mln abonentów.

Rozwój streamingu video

CANAL+ nie tylko udostępnia kanały podmiotów trzecich, ale też własne kanały telewizyjne. Wprowadza też nową usługę streamingową CANAL+ (OTT). W maju platforma uruchomiła usługę typu VOD, w ramach której będzie można oglądać przez internet kanały telewizyjne i filmy na życzenie. Nową usługę będą wspierały własne produkcje CANAL+ oraz partnerzy, w tym HBO.

„CANAL+ Polska posiada ugruntowaną pozycję lidera telewizji premium w Polsce. Stawiamy na jakość i innowacje, co przekłada się na nasz systematyczny wzrost i konsekwentne poszerzanie bazy abonentów od 2016 roku. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy naszą ofertę o usługę streamingową CANAL+ (OTT). Jako Zarząd koncentrujemy się na wdrażaniu strategii, podczas gdy akcjonariusze rozważają kolejne kroki w procesie potencjalnej oferty publicznej” – mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu Spółki.

Zobacz także: Ożywienie na rynku pierwotnym. Wskaźnik Koniunktury IPO w pierwszej połowie 2020 mocno wzrósł

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.