IPO People Can Fly obejmie zarówno nowe akcje jak również dotychczasowych akcjonariuszy
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
18 wrz 2020, 13:17

People Can Fly w IPO zaoferuje akcje nowej emisji, jak również należące do dotychczasowych akcjonariuszy

Coraz więcej wiemy o nadchodzącym debiucie producenta gier AAA, People Can Fly. Spółka złożyła już prospekt emisyjny. Oferta publiczna będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, oraz akcje dotychczasowych właścicieli.

People Can Fly złożył 4 września prospekt emisyjny do KNF. Jak tylko zostanie zatwierdzony, spółka rozpocznie proces oferty publicznej. Będzie to druga spółka na GPW, po CD PROJEKT, która zajmuje się produkcją największych gier typu AAA.

Prezes i główny akcjonariusz spółki, Sebastian Wojciechowski powiedział w wywiadzie dla agencji PAP, że oferta akcji będzie zawierać nie tylko akcje nowej emisji. Zostaną też zaoferowane akcje należące do dotychczasowych akcjonariuszy.

"Planujemy zarówno podwyższenie kapitału, jak i sprzedaż akcji przez obecnych akcjonariuszy” - powiedział Wojciechowski dla PAP.

Nie określił jednak kto znajdzie się w grupie sprzedających , ani ile z już istniejących akcji zostanie zaoferowanych nowym inwestorom.

“Gdy zostanie zatwierdzony prospekt i wszyscy zobaczą strukturę tej transakcji, to stanie się jasne, na ile jest to kwestia krótkoterminowych benefitów, a na ile długoterminowego zaangażowania obecnych akcjonariuszy w przyszły wzrost spółki" – dodał prezes.

Zobacz także: Oferta publiczna People Can Fly z emisją i sprzedażą części akcji przez właścicieli (wywiad) 

Debiut może się zbiec z premierą gry Outriders

W tym samym wywiadzie dla agencji PAP, prezes podtrzymał plan premiery obecnie głównego produktu spółki, gry Outriders.

"Jesteśmy dość pewni daty premiery gry ‘Outriders’, podtrzymujemy, że będzie to holiday 2020, czyli okres okołoświąteczny, bez określenia jeszcze konkretnego dnia" - powiedział Wojciechowski w wywiadzie dla PAP.

Gra Outriders jest dużą produkcją AAA wymyśloną i tworzoną przez People Can Fly. Jedak projekt w takiej skali potrzebuje wydawcy. Spółka tworzy go więc wraz ze Square Enix, znanego z takich gier jak Final Fantasy, Life is Strange, Tomb Raider lub Avengers Marvela.

„Outriders to jest projekt o rząd wielkości większy od tego co do tej pory robiliśmy, więc uważamy go za przełomowy w naszej historii” - dodaje Wojciechowski.

Zobacz także: „Renoma People Can Fly pozwala nam dobrze zarabiać na produkcjach, niezależnie od ich sukcesu finansowego” – Sebastian Wojciechowski, CEO 

Oferta akcji People Can Fly jeszcze w tym roku

People Can Fly liczy na szybki debiut. Planuje rozpocząć ofertę publiczną jeszcze w tym roku. Spółka zadebiutuje na rynku głównym i będzie tam jedną z największych spółek gamingowych, obok CD PROJEKT, Ten Square Games czy 11 bit studios.

Zobacz także: People Can Fly planuje debiut na GPW. Polski producent gier AAA złożył prospekt emisyjny do KNF

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.