IPO Genomtec - popyt na akcje 6 razy większy od wielkości oferty
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 paź 2020, 09:40

IPO Genomtec - popyt na akcje 6 razy większy od wielkości oferty

W zakończonej wczoraj budowie księgi popytu na akcje Genomtec, prowadzonej przez DM INC, inwestorzy zadeklarowali chęć zakupu akcji na kwotę ponad 50 mln zł. Zapisy przekroczyły więc wartość oferty ponad sześciokrotnie.

Genomtec, spółka z branży biotechnologicznej opracowująca systemy do diagnostyki molekularnej, jest w trakcie przeprowadzania oferty publicznej. Zainteresowanie akcjami było znaczne, co skłoniło spółkę do ustalenia ceny emisyjnej na maksymalnym poziomie: 11 zł za akcję. Genomtec wyemituje 730 tys. walorów, co przekłada się na wartość całej oferty w wysokości 8 mln zł.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID.

„Nasza Spółka i prezentowana strategia rozwoju spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, co ma odzwierciedlenie w procesie budowania księgi popytu. Łącznie złożono deklaracje na kwotę ponad 50 mln zł. Bardzo dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że jesteśmy tak blisko zakończenia z sukcesem naszej oferty publicznej, co mocno przybliży Genomtec ID do komercjalizacji systemu” – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes zarządu Genomtec.

Zobacz także: Cena emisyjna akcji w ofercie publicznej Genomtec ustalona na 11 zł

Genomtec_ID_2

Unikalne urządzenie do testów genetycznych w tym na COVID-19

Flagowym produktem spółki jest Genomtec ID. Jest to unikalne na skalę światową, mobilne urządzenie mogące przeprowadzić testy genetyczne w krótkim czasie – koło kilkunastu minut. Ma umożliwić wykonywanie analizy molekularnej w celu zdiagnozowania chorób zakaźnych, w tym SARS CoV-2. Celem projektu jest uniezależnienie diagnostyki od zewnętrznych laboratoriów i wykwalifikowanego personelu. Docelowo produkt ma być używany w gabinetach lekarskich, w karetkach, wizytach domowych itp.

Produkt jest już na zaawansowanym etapie. Od listopada ma ruszyć etap industrializacji systemu diagnostycznego. Spółka przeszła już procedurę certyfikacji ISO.

„Nasze rozwiązanie może zmienić dotychczasowe funkcjonowanie diagnostyki genetycznej. Chcemy upowszechnić dostęp do pewnej, szybkiej i przystępnej cenowo analizy. Nad naszym flagowym rozwiązaniem tj. mobilnym analizatorze molekularnym - Genomtec ID - pracujemy już drugi rok. Wiele istotnych kamieni milowych już za nami. W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy system beta Genomtec ID. Obecnie analizator posiada już docelowy kształt zapewniający mobilność systemu. Prace nad analizatorem są niezwykle dynamiczne” - wyjaśnia Tokarski.

Plan wprowadzenia Genomtec ID

Rejestracja i sprzedaż Genomtec ID ma rozpocząć się w pierwszym półroczu 2022 r.

Zobacz także: Oferta publiczna akcji Genomtec, analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Zmieniony harmonogram oferty publicznej

W związku z dużym popytem w procesie budowy księgi popytu, Genomtec poczynił zmiany harmonogramie emisji akcji.

„Od 26 października do 28 października 2020 roku będą wysyłane zaproszenia do składania zapisów na akcje do inwestorów, którzy wzięli udział w budowie księgi popytu. Od 26 października do 2 listopada 2020 roku będą od tych inwestorów przyjmowane zapisy i wpłaty na akcje” – czytamy w komunikacie spółki.

Harmonogram oferty akcji Genomtec

EtapTermin
Publikacja memorandum informacyjnego14 października 2020 r.
Procesu budowy księgi popytu14 - 22 października 2020 r.
Ogłoszenie ceny emisyjnej akcji23 października 2020 r.
Wystosowanie zaproszeń do złożenia zapisów na akcje Inwestorom, którzy wzięli udział w procesie budowy księgi popytu26 - 28 października 2020 r.
Przyjmowanie zapisów3 - 4 listopada 2020 r.
Dzień przydziału akcji5 listopada 2020 r.

Zobacz także: Debiuty w 2020 r. oraz artykuły o spółkach debiutujących

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.