Brave Lamb Studio od Movie Games planuje debiut na NewConnect. Co warto wiedzieć o spółce
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 lis 2020, 14:35

Brave Lamb Studio od Movie Games zamierza wejść na NewConnect. Co warto wiedzieć o spółce?

Studio pracujące nad grą Field Hospital, którego jednym z głównych udziałowców jest Movie Games, ma zamiar zadebiutować na NewConnect w 2021 r.

Brave Lamb Studio jest nową spółką, ale z doświadczonym zespołem. Skupia się na tworzeniu gier w gatunku Premium Indie. Studio tworzą specjaliści z co najmniej 5-letnim doświadczeniem, pracujący wcześniej przy produkcjach takich jak Sniper Ghost Warrior 2, Dying Light 2, Outriders czy Pure Farming. Znaczącym udziałowcem jest notowana na NewConnect spółka Movie Games, która też jest wydawcą pierwszego ambitnego projektu Brave Lamb – gry Field Hospital.

Najważniejszy projekt, gra Field Hospital

Field Hospital jest dużym projektem na pograniczu gatunków strategii czasu rzeczywistego i survivala ekonomicznego. Fabuła będzie opowiadać historię prowadzenia szpitala polowego w czasie I Wojny Światowej.

Gracz zarządzać będzie leczeniem i rekonwalescencją żołnierzy przy znacznie ograniczonych zasobach. Odpowiedzialny będzie za rozbudowę i obronę szpitala, opracowywanie nowych metod leczenia, dbanie o zasoby umożliwiające przetrwanie pacjentów i własnej załogi. Będzie musiał dokonywać trudnych decyzji od strony ekonomicznej, ale też i moralnej.

Field Hospital

Gra jest projektem ambitnym tworzonym przez doświadczony zespół. Studio stara się odwzorować realia I Wojny Światowej tak, by oddać atmosferę tamtych trudnych czasów.

„W okresie rocznej preprodukcji, dokonaliśmy wielu analiz dotyczących wyglądu gry i tego w jaki sposób powinniśmy oddać atmosferę dramatu I wojny światowej przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego stylu graficznego, który pozostanie w pamięci graczy przez długi czas, a także pozwoli tytułowi na uzyskanie wysokiego poziomu retencji rynkowej” – mówi Michał Dziwniel, akcjonariusz i członek zarządu Brave Lamb Studio

Field Hospital screen

Spółka inspiruje się tematyką i konstrukcją takich projektów jak Frostpunk czy They Are Billions.

„Odnaleźliśmy projekty, które będą dla nas wzorem i referencją w budowie realnego i immersyjnego świata pozwalającego graczom w Field Hospital zobaczyć unikalny projekt o wielkim potencjale do odpowiedzenia autentycznej historii. I wojna światowa dla naszej gry jest tłem. Chcemy tworzyć gry, które poruszają takie tematy jak wojna czy przetrwanie ludzkości, ale w nietypowy sposób, który pozwoli na stworzenie unikalnej rozgrywki. Naszym celem biznesowym jest poszukiwanie niszy, która pozwoli graczom na podejmowanie moralnie trudnych decyzji w czasie trwania gry” - dodaje Dziwniel

Premiera gry zaplanowana jest na IV kwartał 2022 roku na wszystkie dostępne platformy sprzedażowe. Spółka, biorąc pod uwagę precyzyjną adresację gry, ryzyko związane z nowym IP oraz wyniki sprzedaży gier o podobnej tematyce, szacuje sprzedaż gry w pierwszych dwóch latach na poziomie 412 tys sztuk.

Roadmapa projektu Field Hospital

Zobacz także: Frostpunk od 11 bit studios jest dla nas inspiracją – rozmowa z członkiem zarządu Brave Lamb Studio, Michałem Dziwnielem

Plany na przyszłość

W długoterminowej strategii spółka zamierza skupić się na grach indie premium. Studio zamierza pracować nad jedną, dużą grą naraz i jednocześnie pre-produkować drugi tytuł.

„W naszej strategii długoterminowej chcemy skupić się na grach, które sami nazywamy „emotional choices driven”. Nasze projekty mają skłaniać graczy do podejmowania trudnych decyzji, pod względem moralnym oraz emocjonalnym, które wpływają na przebieg rozgrywki. Nie będziemy dywersyfikować naszego portfolio na wiele produkcji, które powstają w tym samym czasie. Koncentrujemy się na jednej dużej produkcji i prototypujemy kolejną” - wyjaśnia Dziwniel

Środki na realizację projektu i debiut na NewConnect

Budżet pierwszej gry studia wyniesie 4 mln zł. Na marketing zostanie przeznaczone do 800 tys zł. Grę wydaje Movie Games.

Brave Lamb Studio zamierza pozyskać środki na projekt z emisji akcji. W III kwartale 2021 r., rozpocznie też kampanię na Kikstarterze. W planach spółki jest jak najszybsze wejście na NewConnect. Zarząd szacuje, że pierwsze notowanie akcji na rynku alternatywnym może odbyć się już w połowie przyszłego roku.

Zobacz także: Brave Lamb Studio z Grupy Movie Games planuje pozyskać do 1,3 mln zł na realizację gry Field Hospital

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.