Dadelo, spółka ecommerce rozpoczyna IPO. Debiut na GPW możliwy w 2020 roku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 gru 2020, 18:06

Dadelo, spółka z grupy Oponeo rozpoczyna IPO. Zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW

W czwartek, 3 grudnia Dadelo, spółka działająca na rynku e-commerce opublikowała prospekt emisyjny. Spółka ma zamiar pozyskać środki na dalszy rozwój działalności.

Dadelo jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się spółek sektora e-commerce wyspecjalizowaną w sprzedaży rowerów, części oraz odzieży rowerowej. W ofercie spółki znajduje się około 12 tys. produktów około 300 marek, w tym m.in. Abus, Continental, Elite, Endura, Giro, Hamax, Kellys, Kross, Maxxis, Northwave, Romet, Schwalbe, Shimano, Sigma, SKS, SRAM, Thule, Tacx, Topeak oraz Uvex.

„Działamy na sprzyjającym i bardzo perspektywicznym rynku. Mamy unikalną pozycję na styku wielu sprzyjających trendów rynkowych i społecznych. Z jednej strony bardzo szybko rosnący rynek e-commerce, w którym mamy duże doświadczenie zdobyte w Oponeo.pl, z drugiej popularyzacja zdrowego trybu życia, dynamicznie rosnąca popularność rowerów, używanych zarówno do codziennego poruszania się w miastach, jak i do rekreacji i sportu. Rozwijana jest także infrastruktura rowerowa, co ważne nie tylko w miastach” - mówi Ryszard Zawieruszyński, Prezes Zarządu Dadelo.

„Szacujemy wartość całego krajowego rynku rowerów wraz z akcesoriami i odzieżą rowerową na ok. 4 mld zł, ponadto rynek ten jest mocno rozdrobiony. Startujemy, podobnie jak kiedyś Oponeo, z niskiego poziomu - szacujemy swój obecny udział na tym rynku na ok. 1,5 proc. - mamy więc dużo miejsca do rozwoju. Biorąc pod uwagę sprzyjający rynek, a także nasze doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu biznesami e-commerce, jestem przekonany, że Dadelo szybko powiększy swoje udziały rynkowe, w czym na pewno pomogą środki pozyskane z oferty publicznej” – dodaje Ryszard Zawieruszyński.

Zobacz także: Spółki e-commerce coraz liczniej rozważają debiut na giełdzie. Allegro, Dadelo i Answear już złożyły prospekty emisyjne 

Start oferty publicznej

W ramach oferty publicznej zaoferuje 4,6 mln akcji nowej emisji stanowiące 40% kapitału zakładowego spółki.

W transzy inwestorów indywidualnych zostanie zaoferowane do 25% emisji. Cena maksymalna została ustalona na 18 zł za akcję. Spółka ma zamiar pozyskać między 72,8 – 82,8 mln zł.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych wystartują 4 grudnia i potrwają do 11 grudnia 2020 r.

Ostateczna cena oferowanych akcji zostanie podana po procesie budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Spółka zamierz wykorzystać pozyskane środki na dalszy rozwó działalności poprzez rozbudowę oferty produktowej i rozwój infrastruktury magazynowej.

Dadelo zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW na początku stycznia 2021 r.
 

Harmonogram oferty Dadelo

4-11 grudnia 2020 r.Przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych (do dnia 11 grudnia 2020 roku do godz. 15:00) 
7 – 11 grudnia 2020 r.budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych 
Do 14 grudnia 2020 r.ustalenie i opublikowanie ostatecznej liczby akcji i ceny ostatecznej 
14 – 17 grudnia 2020 r.okres przyjmowania zapisów od inwestorów instytucjonalnych 
17 grudnia 2020 r.przyjmowanie zapisów, jeśli nastąpią, przez inwestorów zastępczych 
18 grudnia 2020 r.przydział akcji oferowanych 
około 2 tygodni od przydziału akcji oferowanychprzewidywany termin rozpoczęcia notowania praw do akcji („PDA”) na GPW, 
około 1 miesiąca od przydziału akcji oferowanychprzewidywany termin rozpoczęcia notowań Akcji Istniejących oraz nowych akcji (akcje po PDA) na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW 

Zobacz także: 23 spółki, które planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższych miesiącach 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.