Ostatni dzień zapisów na akcje People Can Fly w IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 gru 2020, 10:16

Ostatni dzień zapisów na akcje People Can Fly w IPO

Dziś do wieczora 3 grudnia można zapisać się na akcje PCF Group znanej jako People Can Fly. Spółka zadebiutuje na GPW jeszcze w tym roku.

Jeden z trzech polskich deweloperów najbardziej wymagających gier typu AAA kończy właśnie zapisy w ofercie publiczne akcji. Inwestorzy indywidualni jeszcze tylko dziś mogą składać zapisy w cenie 46 zł za akcję.

Dziś do końca dnia mogą składać zapisy również pracownicy spółki, w specjalnie dla nich przygotowanej transzy po preferencyjnej cenie -10%. Jednak inwestorzy mogący skorzystać z takiej okazji muszą pogodzić się z ograniczeniem sprzedaży akcji na okres 12 miesięcy od debiutu.

Zobacz także: „Pracujemy obecnie nad trzema tytułami AAA. Obok Outriders są to projekty Dagger i Gemini” - relacja z czatu z prezesem PCF Group (People Can Fly)

Kapitalizacja podobna do 11bit studios

People Can Fly będzie jedną z największych spółek gamingowych notowanych na warszawskiej giełdzie. Jeśli spółka uplasowałaby całość oferty nowych akcji przy cenie maksymalnej, to wycena People Can Fly wyniosłaby ok. 1,3 mld zł. Jest to porównywalna wielkość do spółek notowanych w indeksie mWIG40 i prawdopodobnie z czasem PCF do niego trafi.

Pod względem wartości People Can Fly ma najbliżej do 11 bit studios (1,1 mld zł). Następne w kolejności spółki gamingowe są jednak znacznie wyżej wyceniane. Przykładowo: Ten Square Games oraz PlayWay mają obecnie kapitalizację na poziomie 3,8 mld zł.

Zobacz także: Debiut People Can Fly: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o drugim producencie gier AAA, który zmierza na GPW

Debiut możliwy jeszcze przed świętami

Następnym krokiem na drodze do debiutu będzie wyznaczenie ceny ostatecznej. Zależeć ona będzie od wyniku budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, która zakończy się 4 grudnia. Cenę ostateczną i liczbę oferowanych akcji także poznamy 4 grudnia, prawdopodobnie pod koniec dnia. Przydział akcji nastąpi 11 grudnia.

Spółka liczy na debiut w ciągu ok. 2 tygodni od przydziału akcji, czyli - przy odrobinie szczęścia - będzie miał miejsce jeszcze w tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia. Jeśli nie uda się przeprowadzić wszystkich procedur, debiut może przeciągnąć się na okres poświąteczny 28-30 grudnia.

Zobacz także: „Renoma People Can Fly pozwala nam dobrze zarabiać na produkcjach, niezależnie od ich sukcesu finansowego” – Sebastian Wojciechowski, CEO

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.