Spółka z branży edutech Skriware chce pozyskać kapitał i planuje debiut na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 gru 2020, 08:34

Skriware, start-up z branży edutech, zamierza pozyskać kapitał i planuje debiut na NewConnect

Skriware, spółka oferująca kompleksowe laboratorium edukacyjne dla szkół i instytucji edukacyjnych, zamierza pozyskać finansowanie na dalszy rozwój i zadebiutować na giełdzie.

Start-up Skriware dostarcza rozwiązania edukacyjne na miarę XXI wieku. Bazując na interdyscyplinarnej metodologii nauczania STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) oferuje szkołom rozwiązanie oparte o druk 3D, robotykę, modelowanie 3D i programowanie. Celem laboratorium jest rozwijanie u uczniów kompetencji ważnych na przyszłym rynku pracy czyli krytycznego, samodzielnego myślenia, projektowego podejścia do pracy, działania w zespole i kreatywnego rozwiązywania problemów. Rozwija także zdolności manualne i techniczne.

Spółka prowadzi sprzedaż pakietów edukacyjnych na 20 światowych rynkach, w tym w Polsce.

SkriLab – nowoczesna edukacja

Podstawowym produktem spółki jest SkriLab, czyli połączenie autorskiego sprzętu, jakim jest intuicyjna w użyciu drukarka 3D wraz z modułowymi klockami do budowy 10 robotów, z narzędziami online do programowania oraz modelowania 3D. W centrum SkriLabu znajduje się dedykowana nauczycielom platforma wspierająca prowadzenie lekcji z wykorzystaniem technologii, ale także podnosząca kompetencje w zakresie ich znajomości. W pakiecie skierowanym przede wszystkim do nauczycieli szkolnictwa podstawowego zawiera się też bogata baza modeli 3D oraz edukacyjne maty i karty. Kursy i scenariusze edukacyjne Skriware wykorzystywane są na lekcjach i e-lekcjach fizyki, matematyki, biologii, chemii, geografii i w wielu pokrewnych zajęciach edukacyjnych. Co ważne scenariusze są zgodne z podstawą programową szkoły podstawowej.

Zestawy klocków wraz licznymi czujnikami pozwalają na samodzielną budowę przez uczniów robotów, a narzędzia o różnym poziomie zaawansowania pozwalają je zaprogramować. Ponadto drukarka 3D pozwala wydrukować liczne pomoce naukowe przydatne niemal na każdej lekcji (np. modele organów na biologię) i poza nimi (np. medale na szkolne zawody). Spółka oferuje ok. 20 tysięcy modeli edukacyjnych 3D, w tym dodatkowe części do robotów, które można bez problemu wydrukować korzystając z drukarki Skriware 2.

Skriware dba o to, aby sprzęt był chętnie wykorzystywany przez pedagogów, dlatego wraz ze sprzętem gwarantuje dogłębne wdrożenie w szkole (także w formie online za pomocą serii webinarów z zespołem eksperckim) i dalszą opiekę techniczno-metodologiczną.

Skriware (7)

„Przewaga konkurencyjna Skriware polega na autorskim oprogramowaniu, które integruje modułowy system robotyczny, patentowalną technologię druku 3D oraz metodologię edukacyjną. Dzięki temu możemy zapewnić wysokojakościową, spersonalizowaną ścieżkę edukacyjną, prowadzoną w szkole, zdalnie lub indywidualnie w domu. Skriware zostało wyróżnione w rankingu Deloitte Fast 50 Central Europe 2020” - mówi Karol Górnowicz, prezes zarządu Skriware.

Skrilab

Zobacz także: Youtuber Friz wchodzi na giełdę. W programie Kuba Wojewódzki zdradził, że zamierza przejąć spółkę z GPW i zacząć produkować gry

Sprzedaż na kilku kontynentach

Skriware sprzedaje swoje produkty przez sieć dystrybutorów w ponad 20 krajach Europy, Afryki, Azji i Ameryki Północnej. W tym roku spółka rozszerzyła też dystrybucję na Rosję, Indie i Australię. Jej produktów używa już ponad 180 szkół i instytucji edukacyjnych.

Spółka generuje przychody dwuetapowo. Na początku oferuje za jednorazową opłatą sprzęt. Są to drukarka 3D, oprogramowanie, platforma dla nauczycieli, zestaw modułowych klocków i czujników do stworzenia kilkunastu robotów i inne fizyczne akcesoria edukacyjne. Następnie zarabia w modelu subskrypcyjnym udostępniając licencję na dalszy dostęp do platformy edukacyjnej, w której stale zwiększa się baza oferowanych scenariuszy lekcji.

Skriware testuje też możliwość sprzedaży w modelu B2C wybranych elementów SkriLab skierowaną do rodziców dzieci, które miały kontakt ze SkriLab w szkole.

Sprzedaż Skriware

Współpraca szkół z firmami

Skriware wspiera też szkoły i samorządy, zainteresowane ich narzędziami, w poszukiwaniu finansowania wśród przedsiębiorców gotowych wspierać polskie szkolnictwo.

„Program “STEAM edukacja w każdej szkole” ma charakter transformacyjny i społeczny. Skierowany jest między innymi do przedsiębiorstw, które poprzez wsparcie finansowe mogą wspomóc lokalną społeczność wywierając wpływ na kształt przyszłego rynku pracy. Dotychczasowymi partnerami programu zostali m.in. Grupa Rafako SA, Jastrzębska Spółka Węglowa, Coca-Cola, czy Fundacja CoderDojo Polska (wspierana przez T-Mobile) finansując narzędzia edukacyjne łącznie aż 32 szkołom w Polsce” – czytamy na stronie spółki.

Program społeczny prowadzony przez Skriware otrzymał patronat honorowy od MEN (Ministerstwa Edukacji Narodowej) i poparcie PFR (Polskiego Funduszu Rozwoju).

Runda finansowania pre-IPO i plany debiutu

Zbudowanie kompleksowej oferty interdyscyplinarnego laboratorium dla szkół z treściami dopasowanymi do programu nauczania pozwoliło spółce pozyskać finansowanie od aniołów biznesu. W poprzednich latach spółka otrzymała też wsparcie w postaci dotacji z NCBiR.

Skriware planuje zwiększyć znacząco swoje moce sprzedażowe. W tym celu zamierza zorganizować rundę finansowania do 4,5 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na opracowanie kolejnych treści edukacyjnych i pozyskanie partnerstw B2B do skalowania sprzedaży, a także outsourcing produkcji drukarek 3D.

Oferta pre-IPO trwa obecnie i zakończy się do końca I kwartału 2021 r. Spółka szacuje, że pozwoli jej to znacząco zwiększyć przychody w Polsce i zagranicą.

Na przełomie 2021 i 2022 r. Skriware planuje debiut na giełdzie. Będzie mu towarzyszyć oferta publiczna akcji (IPO), z której spółka zamierza sfinansować dalszy rozwój e-commerce, wzmocnić ofertę w USA i Azji oraz uruchomić platformę do nauki i zabawy w domu.

Zarząd szacuje, że przy zakładanym tempie wzrostu przychodów wspartych ofertami pre-IPO oraz IPO, osiągnie break-even do końca 2022 r.

Więcej na temat Skriware można usłyszeć już w poniedziałek 7 grudnia w trakcie Capital Market Week Online w którym spółka bierze udział.

Zobacz także: 23 spółki, które planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższych miesiącach

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost