Cena akcji People Can Fly dla instytucji podwyższona. Szykuje się gigantyczna redukcja
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
04 gru 2020, 16:35

Szykuje się gigantyczna redukcja na akcjach People Can Fly. Spółka podniosła cenę ostateczną akcji dla instytucji

Zainteresowanie w ofercie People Can Fly było ogromne. Inwestorzy pokryli księgę popytu dziesięciokrotnie - podaje PAP, a cena ostateczna dla inwestorów instytucjonalnych została podwyższona z 46 do 50 zł.

Dziś, 4 grudnia zakończyła się oferta publiczna akcje People Can Fly. Popyt wśród inwestorów indywidualnych był bardzo duży. Spółka na razie nie podaje całkowitej kwoty zapisu, ale wszystkie akcje znalazły nabywców. Redukcja akcji szacowana jest znacznie powyżej 90%. Świadczy o tym zainteresowanie wśród instytucji, które, według PAP, pokryły księgę 10-krotnie.

Także słowa prezesa, Sebastiana Wojciechowskiego to potwierdzają: „Z uwagi na duży popyt na oferowane przez PCF akcje spodziewamy się także bardzo istotnej redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych”.

People Can Fly, a właściwie PCF Group uplasował wszystkie akcje nowej emisji oraz akcje oferowane należące do obecnych inwestorów. Cena ostateczna została ustalona w wysokości 46 zł za akcję, czyli na takim samym poziomie, jak wcześniej proponowana cena maksymalna.

Zobacz także: Gigantyczna redukcja w zapisach na akcje People Can Fly

W transzy inwestorów indywidualnych zaoferowano 15% akcji oferowanych, czyli ok. 619 tys. walorów. Także w transzy inwestorów instytucjonalnych zainteresowanie było duże. Spółka zdecydowała się na podniesienie ceny ostatecznej powyżej maksymalnej, do 50 zł za akcję.

„Cena emisyjna dla inwestorów profesjonalnych została ustalona powyżej pierwotnie założonej ceny maksymalnej, co zdarza się po raz trzeci w historii naszego rynku kapitałowego, a mimo to przewidujemy bardzo istotną redukcję w tej transzy. Uznajemy to za ogromny sukces i niezwykle silną motywację do dalszej pracy na rzecz rozwoju Spółki. Z uwagi na duży popyt na oferowane przez PCF akcje spodziewamy się także bardzo istotnej redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych” - mówi Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group S.A.

W transzy pracowniczej przeznaczono 1% akcji oferowanych. Cena ostateczna została ustalona, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na poziomie o 10% niższym, czyli 41,40 zł. Jednak inwestorzy biorący udział w tej ofercie nie mogą sprzedawać akcji na rynku przez okres 12 miesięcy od debiutu.
 

Produkcje People Can Fly
 

„Zakończyliśmy z sukcesem bardzo intensywny road show z inwestorami instytucjonalnymi. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie spółką, w tym ze strony dużych OFE i TFI. Kilkadziesiąt odbytych spotkań potwierdziło, że inwestorów bardzo przekonała nasza strategia, która obejmuje rozwój globalnej marki People Can Fly jako jednego z wiodących, niezależnych deweloperów w branży gier wideo, tworzącego ambitne i nowatorskie gry segmentu AAA z gatunku shooter oraz gier akcji, łączących elementy RPG. Pozytywny odbiór naszych dotychczasowych sukcesów biznesowych oraz dalszych planów rozwoju zaowocował zgłoszeniem przez inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych popytu znacznie przewyższającego dostępność oferowanych akcji, z czego jesteśmy niezmiernie dumni” - dodaje Wojciechowski.

Zobacz także: „Pracujemy obecnie nad trzema tytułami AAA. Obok Outriders są to projekty Dagger i Gemini” - relacja z czatu z prezesem PCF Group (People Can Fly)

Debiut na GPW

Całkowita wartość oferty publicznej spółki PCF Group S.A, przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich akcji oferowanych, wyniesie ponad 203 mln zł. People Can Fly pozyskał z oferty ponad 95 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę zespołów produkcyjnych we wszystkich lokalizacjach, na co zostanie przeznaczone od 15 do 20 mln zł. Za kolejne 30 – 32 mln zł spółka zamierza pozyskać co najmniej jeden nowy zespół. Pozostałe środki posłużą między innymi „opracowaniu koncepcji wykorzystania potencjału IP będącego własnością grupy lub wytworzenie nowego IP" – jak zaznaczono w prospekcie.

Wycena People Can Fly w przeprowadzonej ofercie akcji sięgnęła 1,3 mld zł. Można więc uznać, że spółka, przynajmniej pod względem wielkości, nadaje się do indeksu mWIG40. Jest to porównywalna wycena do 11 bit studios (1,1 mld zł).

PCF Group zamierza zadebiutować na giełdzie jeszcze w tym roku. Według harmonogramu, przydział akcji ma nastąpić do 11 grudnia, a pierwsze notowania praw do akcji i akcji istniejących mają mieć miejsce ok. 2 tygodnie później. Oznacza to, że jeszcze w tym roku People Can Fly dołączy do grona spółek notowanych na głównym rynku GPW.

Zobacz także: Debiut People Can Fly: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o drugim producencie gier AAA, który zmierza na GPW

Harmonogram emisji People Can Fly

TerminEtap
26 listopada – 3 grudnia 2020 r.przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych
27 listopada – 4 grudnia 2020 r.proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych
4 grudnia 2020 r.publikacja ceny ostatecznej i liczby oferowanych akcji
7 – 9 grudnia 2020 r.przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych
do 10 grudnia 2020 r.ewentualne zapisy inwestorów zastępczych
do 11 grudnia 2020 r.przydział akcji oferowanych
ok. 2 tygodnie od przydziału akcji oferowanychzakładany pierwszy dzień notowania istniejących akcji i praw do akcji nowej emisji na GPW
ok. 6 tygodni od przydziału akcji oferowanychzakładany pierwszy dzień notowania akcji nowej emisji na GPW

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.