Wiemy kiedy nastąpi debiut People Can Fly na GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 gru 2020, 12:53

Znamy datę debiutu People Can Fly. Deweloper gier AAA wchodzi na GPW

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje People Can Fly oraz podała datę debiutu jednego z trzech polskich deweloperów z najbardziej wymagającego segmentu gier AAA.

People Can Fly, po przeprowadzeniu wyjątkowo udanej oferty akcji, zadebiutuje na GPW w piątek 18 grudnia 2020 r. Spółka wyceniona została na ok. 1,3 mld zł licząc przy cenie akcji 46 zł dla inwestorów indywidualnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę dla instytucji, która była wyższa – 50 zł, to wycena People Can Fly przekracza 1,4 mld zł. Spółka będzie więc jednym z największych deweloperów gier na GPW. Jej kapitalizacja zbliżona jest do 11 bit studios (obecnie 1,09 mld zł) i porównywalna do wycen spółek z mWIG40.

Zobacz także: Debiut People Can Fly: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o drugim producencie gier AAA, który zmierza na GPW

Gigantyczne zainteresowanie ofertą akcji

Oferta akcji People Can Fly spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem. Inwestorzy instytucjonalni pokryli księgę popytu dziesięciokrotnie. Spółka zdecydowała się podnieść w tej transzy cenę powyżej maksymalnej, do 50 zł za akcję.

Także w transzy inwestorów indywidualnych zainteresowanie było ogromne. Akcjonariusze zapisali się na ponad 40 mln akcji, czyli na więcej niż wynosi suma wszystkich akcji spółki (29,5 mln sztuk). Mogli by więc objąć całą ofertę kilkukrotnie, a nawet kupić całą spółkę, gdyby tylko była taka możliwość. Także w tym przypadku People Can Fly musiał zareagować na popyt. Cena akcji nie została podwyższona, ale zredukowano zapisy aż o ok. 98,5%. Inwestorzy, którzy zapisali się na np. 1000 akcji, otrzymali zaledwie 15 akcji.

produkcje_People_Can_Fly

Zobacz także: Gigantyczna redukcja w zapisach na akcje People Can Fly

Środki na rozbudowę zespołów

Za pozyskane środki z emisji akcji, People Can Fly zamierza rozbudować zespoły produkcyjne we wszystkich lokalizacjach (Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie). Przeznaczy na to od 15 do 20 mln zł.

Zamierza tez pozyskać co najmniej jeden nowy zespół produkcyjny np. przez akwizycję. Na ten cel przeznaczy od 30 – 32 mln zł. Podobnej wysokości środki (35 – 37 mln zł) People Can Fly przeznaczy na opracowanie koncepcji i rozpoczęcie produkcji nowej gry bazującej na własnym IP.

Debiut na GPW 18 grudnia

Ostatnim etapem procesu IPO jest debiut na GPW. Spółka zapowiedziała w prospekcie emisyjnym, że nastąpić ma dwa tygodnie od przydziału akcji. Na szczęście proces z dopuszczeniem akcji na rynek przebiegł znacznie szybciej.

People Can Fly zadebiutuje już w ten piątek, 18 grudnia. Tego dnia dopuszczone zostaną do obrotu istniejące akcje oferowane i prawa do akcji nowej emisji. Za około 6 tygodni prawa do akcji zostaną zamienione na akcje nowej emisji.

Zobacz także: „Pracujemy obecnie nad trzema tytułami AAA. Obok Outriders są to projekty Dagger i Gemini” - relacja z czatu z prezesem PCF Group (People Can Fly)

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.