Duża redukcja w zapisach na akcje Answear.com
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 gru 2020, 17:43

Duża redukcja w zapisach na akcje Answear.com. Inwestorzy indywidualni mogliby objąć całą ofertę

Zakończyła się oferta akcji Answear.com. Inwestorzy indywidualni złożyli zapisy przekraczające niemal sześciokrotnie  wartość całej oferty. Debiut może nastąpić 8 stycznia 2021 r.

Answear.com jest platformą sprzedaży markowej odzieży, obuwia i akcesoriów przez internet. Spółka poinformowała o zakończeniu procesu budowy księgi popytu i ustaleniu liczby akcji oferowanych. Cena ostateczna została wyznaczona w wysokości 25 zł za akcję, czyli o 31,5% niżej od ceny maksymalnej. Inwestorzy obejmą wszystkie akcje nowej emisji i część akcji już istniejących oferowanych przez fundusz MCI.PrivateVentures FIZ.

Zobacz także: Debiut Answear.com: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Jednocześnie w transzy indywidualnej inwestorzy złożyli zapisy na ok. 19 mln akcji, czyli zdecydowanie więcej niż 644 330 szt., które w zostały przeznaczone w tej transzy. To także niemal 6 krotnie więcej niż wynosi cała pula akcji oferowanych 3,2 mln akcji.

Redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła więc 96,6% Oznacza to, że każdy inwestor, który zapisał się na np. 1000 akcji w cenie 36,50 zł za łączną sumę 36 500 zł otrzyma 34 akcje o wartości ok. 850 zł. Nadwyżka środków (35 650 zł) zostanie zwrócona na konto.

"Chciałbym podziękować wszystkim inwestorom za zaufanie, docenienie naszego biznesu oraz możliwość wspólnego rozwoju Answear.com. Jestem zadowolony z zakończonej emisji akcji. Pozyskaliśmy 45 mln zł, które istotnie wzmocnią dalszy rozwój Answear.com. Kwota ta umożliwi nam realizację strategicznych celów w postaci powiększenia oferty produktowej oraz wzmocnienia świadomości marki poprzez kampanie marketingowe. Warto podkreślić, iż te dwa obszary są dla nas kluczowe i bezpośrednio przekładają się na nasze wyniki i budowę wartości Spółki" – komentuje Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com.

Zobacz także: Cena ostateczna w ofercie Answear ustalona. Spółka sprzeda wszystkie akcje nowej emisji

Debiut już po Nowym Roku

Po przydziale akcji spółka będzie kontynuować procedurę ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na głównym rynku GPW. Answear planuje debiut na 8 stycznia 2021 r.

Możemy więc spodziewać się debiutu akcji już istniejących oraz praw do akcji Answear.com na GPW na początku stycznia 2021 r. Zamiana praw do akcji na akcje trwa zwykle ok. 6 tygodni.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.