Debiut Atomic Jelly z grupy PlayWay wkrótce na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 sty 2021, 20:16

Debiut Atomic Jelly z grupy PlayWay wkrótce na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu na NewConnect akcji Atomic Jelly. Deweloper gier, którego jednym z głównych akcjonariuszy jest giełdowa spółka PlayWay (41% udziałów), niedługo zadebiutuje na NewConnect. Debiutowi nie będzie towarzyszyć oferta akcji.

Studio z Poznania zostało założone w 2016 r. Ma już na koncie kilka produkcji. Obecnie opracowuje dwa tytuły. Pierwszym z nich jest Space Mechanic Simluator, którego Atomic Jelly jest wydawcą, Spółka współtworzy projekt z Tomas Jelonek Studio wspierając głównego producenta w dopracowaniu gry i jej rozwinięciu przed jej premierą. Gra jest symulatorem naprawy stacji kosmicznych oraz promów.

Drugim projektem jest Truck Mechanic Dangerous Patch. Projekt łączy w sobie kilka mechanik. Jest zaawansowanym symulatorem mechanika samochodowego, ale jednocześnie jest grą eksploracyjną, w której gracz mierzy się z trudnymi i niebezpiecznymi drogami Ameryki Południowej. Projekt stawia też na rozbudowane wątki fabularne.

Obie gry mają już kilkadziesiąt tysięcy zapisów na wishlistach. Spółka planuje ich premiery na ten rok, ale nie podaje na razie dokładniejszych terminów.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 

Debiut na NewConnect prawdopodobnie na początku lutego

Giełda Papierów Wartościowych już dopuściła do obrotu akcje Atomic Jelly. Oznacza to, że możemy spodziewać się debiutu w ciągu 1-2 tygodni. Czyli nastąpi on prawdopodobnie na początku lutego.

„Ufam, że dołączenie do grona spółek publicznych zwiększy grono przyszłych inwestorów Atomic Jelly, a także wpłynie na rozpoznawalność naszego studia”- mówi Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly

Przed debiutem nie będzie przeprowadzonej oferty akcji. Spółka w 2019 r. pozyskała z emisji 2,4 mln zł. Środki te umożliwiły jej zabezpieczenie bieżących oraz zapowiedzianych produkcji.

Zobacz także: 20 spółek, które w 2021 roku zamierzają przejść z NewConnect na główny rynek GPW

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.