Gigantyczna redukcja w zapisach na akcje Huuuge Games
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 lut 2021, 11:28

Gigantyczna redukcja w zapisach na akcje Huuuge Games

Zakończyły się zapisy w ofercie publicznej Huuuge Inc. spółki z sektora gier free-to-play. Wśród inwestorów indywidualnych popyt na akcje był bardzo duży. Złożono zapisy ponad 30-krotnie przekraczające liczbę oferowanych akcji w transzy.

Oferta Huuuge Games cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. W obu transzach złożono zapisy znacznie przekraczające liczbę oferowanych walorów. Sprzedający zdecydowali się nawet zwiększyć liczbę sprzedawanych akcji już istniejących. Jednocześnie liczbę akcji emitowanych ustalono poniżej maksymalnego progu zachowując wartość oferty: 1,67 mld zł. Ostateczna wartość spółki przy cenie 50 zł za akcje wynosi więc 4,2 mld zł.

W transzy inwestorów indywidualnych złożono zapisy przekraczające dostępną pulę kilkudzieisięciokrotnie. Wymusiło to zredukowanie zapisów o 97%. Oznacza to, że inwestor, który złożył zapisy za 10 tys. zł na 200 akcji otrzyma ich zaledwie 6 o wartości 300 zł. Pozostałe środki zostaną zwrócone na konto.

Zobacz także: Debiut Huuuge Games. Analiza IPO. Co warto wiedzieć o największym gamingowym IPO na GPW

Debiut na głównym rynku GPW i plany na rozwój przez przejęcia

Huuge pozyskał ok. 150 mln USD na rozwinięcie spółki głównie poprzez przejęcia nowych podmiotów. Głównym celem emisji akcji było zebranie środków na akwizycje.

„Pozyskanie środków z emisji akcji pozwoli nam przyspieszyć nasz rozwój zgodnie ze strategią „Build & Buy” (Buduj i Kupuj). 90-95% z nich chcemy przeznaczyć na przejęcia i inwestycje w inne firmy lub aktywa firm, które uzupełnią naszą ofertę lub kompetencje. Zidentyfikowaliśmy około 60 potencjalnych celów nabycia, które spełniają nasze kryteria. Dziesięć z nich jest na naszej krótkiej liście zainteresowań, a około pięć z nich aktywnie analizujemy” - mówi Anton Gauffin, prezes oraz udziałowiec Huuuge Inc.

Na przydział akcji inwestorzy muszą poczekać do 10 lutego. Prawdopodobnie już 19 lutego rozpoczną się notowania Huuuge na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz także: Huuuge Games jest naprawdę huge. Oto jak na tle Ten Square Games wypada szykująca się do IPO spółka

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.