Debiut Simteract na NewConnect zbliża się wielkimi krokami
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 lut 2021, 07:00

Debiut Simteract na NewConnect zbliża się wielkimi krokami

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła akcje studia gamingowego Simteract do obrotu na NewConnect. Spółka uzyskała także dostęp do systemu ESPI. Debiutu możemy spodziewać się już w najbliższych tygodniach.

Simteract opracowuje autorski projekt Carpool Simulator, w którym gracze mogą poczuć się jak kierowcy tzw. firm ride haling (przewozy zamawiane przez aplikację). Zadania wykonywane są na wirtualnych ulicach miast z realnego świata. Spółka wykorzystuje w projekcie doświadczenie w pracy nad profesjonalnymi symulatorami oraz autorskie technologie takie jak Traffic AI (inteligentny system ruchu drogowego, używany również do szkolenia inteligentnych samochodów) czy City Generator (system generujący miasta na bazie otwartych danych dostępnych w Internecie).

„Pod koniec zeszłego roku ruszyliśmy z kopyta i koncept nabiera coraz więcej rumieńców. Jego wydanie planujemy na połowę 2022 roku” - mówi prezes Simteract, Marcin Jaśkiewicz.

Simteract

Ponadto Simteract pracuje nad drugą grą, którą realizuje wraz z globalnym wydawcą firmą Nacon.

„Wciąż jeszcze nie możemy dużo mówić o samej produkcji, ale już nie możemy się doczekać startu oficjalnej komunikacji tego projektu” – dodaje Jaśkiewicz

Studio stawia sobie za cel produkcję co najmniej dwóch gier jednocześnie.

„Jesteśmy w stanie realizować naszą strategię produkcji dwóch gier z gatunku premium indie simulation jednocześnie (jedną z wydawcą, jedną na naszych własnych warunkach) z jedną premierą co roku – podsumowuje.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r.

Debiut Simteract na NewConnect w najbliższym czasie

Uzyskanie dostępu do systemu ESPI oraz dopuszczenie do obrotu akcji są jednymi z ostatnich formalności przed debiutem.

W październiku 2020 r. Simteract pozyskał z prywatnej emisji akcji ponad 4,3 mln zł. Środki zostały przeznaczone na produkcję gry Carpool.

„Pozyskaliśmy w trakcie październikowej emisji ponad 4,3 mln zł, a redukcja w gronie inwestorów indywidualnych wyniosła 88,5 proc. Bardzo nas cieszy zainteresowanie naszymi akcjami i zaufanie, jakim obdarzyli nas zarówno inwestorzy prywatni jak i instytucjonalni. Dzięki tej emisji, współpracy z globalnym wydawcą i grantach na nasze prace badawczo-rozwojowe, jesteśmy przygotowani do próby zostania jednym z globalnych liderów gatunku premium indie simulation” – wyjaśnia prezes.

Przed debiutem nie jest już planowana oferta akcji.

Ostatnim punktem jest wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Zwykle czas oczekiwania na decyzję Giełdy w takich przypadkach to 2-3 tygodnie. Możemy więc spodziewać się debiutu Simteract na NewConnect na przełomie lutego i marca.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.