Debiut Genomtec wkrótce na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
19 lut 2021, 08:47

Debiut Genomtec wkrótce na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje spółki Genomtec, producenta mobilnego systemu diagnostycznego. Spółka niedługo zadebiutuje na rynku NewConnect.

Spółka rozwija swoje flagowe rozwiązanie jakim jest Genomtec ID - innowacyjny, mobilny system diagnostyczny. Pozwoli on na szybką diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium, przez wykwalifikowanych personel. W urządzeniu stosuje autorską i chronioną patentami technologię mikroprzepływową o nazwie SNAAT. Jest ona oparta na sprawdzonej technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego LAMP.

„Nasz system umożliwi przeprowadzenie procesu w rekordowo krótkim czasie tj. nawet w 15 min, przy skuteczności równej, a w niektórych przypadkach przekraczającej jakość testów laboratoryjnych PCR. Obecnie jesteśmy w fazie industrializacji Genomtec ID.” - tłumaczy Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Genomtec ID może być stosowany w wielu obszarach diagnostyki medycznej m.in. w chorobach zakaźnych, zarówno wirusowych, grzybicznych, pasożytowych, a także w bakteryjnych, układu oddechowego, moczowo-płciowego i krwi.

Genomtec

„Swoją działalność dywersyfikujemy poprzez testy diagnostyczne w technice RT-LAMP w kierunku SARS-CoV-2. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy do sprzedaży testy jedno- i dwugenowe. Nasze testy są zdecydowanie szybsze niż RT-PCR cechują się przy tym równym lub lepszym limitem detekcji. Jednocześnie parametry czułości i swoistości są porównywalne. W przypadku testów dwugenowych do przeprowadzenia testu wystarczy próbka śliny lub wymaz pobrany albo przez samego pacjenta albo przez personel medyczny. Wynik testu można otrzymać nawet po kilkunastu minutach, co jest wynikiem nieosiągalnym dla testów w technologii RT-PCR. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy wnikliwe badania, które potwierdziły skuteczność naszego zestawu Duo Kit w wykrywaniu nowych szczepów wirusa tj. odmiany brytyjskiej, południowoafrykańskiej i brazylijskiej” – dodaje Tokarski.

Spółka zamierza rozwijać też projekt Genomtec Tumor, który bazuje na tych samych rozwiązaniach i technologii co Genomtec ID. Posłuży do badań markerów białkowych i może być wykorzystywany np. w płynnej biopsji. Obecnie projekt jest na wczesnym etapie prac rozwojowych.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 

Debiut na NewConnect prawdopodobnie już w marcu

Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o dopuszczeniu do obrotu akcji Genomtec. Wcześniej spółka uzyskała dostęp do systemu ESPI. To są już jedne z ostatnich kroków przed debiutem.

Genomtec przed wejściem na NewConnect nie będzie przeprowadzał oferty publicznej akcji. Spółka pozyskała w zeszłym roku ponad 8 mln zł. Co przyspieszyło znacząco proces industrializacji urządzenia Genomtec ID.

„Na tym etapie środki z emisji mają pokryć koszty wytworzenia całego oprzyrządowania do produkcji, integrację podzespołów oraz wykonanie niezbędnych badań analizatora, w tym elektromagnetycznych i środowiskowych. Rozszerzamy także zespół, w tym o międzynarodowych inżynierów medycznych z dużym doświadczeniem w procesie industrializacji urządzeń rynku diagnostyki molekularnej POCT” – wyjaśnia Miron Tokarski.

Ostatnim krokiem jest wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań. Jest to już formalność, na którą trzeba poczekać zwykle od 1 do 2 tygodni. Debiut Genomtec możliwy jest więc jeszcze w marcu.

„Jesteśmy na ostatniej prostej przed naszym debiutem. Wprowadzenie akcji Genomtec do obrotu giełdowego jest zwieńczeniem etapu związanego z pozyskaniem finansowania od inwestorów giełdowych. Pozyskane środki w ramach IPO pomogły nam zdynamizować cały proces powstania platformy Genomtec ID. Wyczekiwany przez inwestorów debiut planujemy w marcu, a dokładna data zostanie niebawem ogłoszona” - podsumowuje Miron Tokarski.

Zobacz także: 20 spółek, które w 2021 roku zamierzają przejść z NewConnect na główny rynek GPW 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.