Oferta publiczna Two Horizons z grupy The Dust. Spółka planuje debiut na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 lut 2021, 08:59

Trwa oferta publiczna akcji Two Horizons z grupy The Dust. W planach debiut na NewConnect

Two Horizons, producent gier symulatorowych rozpoczyna publiczną ofertą akcji. Planuje pozyskać 2,5 mln zł na realizację obecnie produkowanych symulatorów oraz na kolejne pre-produkcje. Zamierza też zadebiutować na NewConnect.

Two Horizons należy do grupy tworzonej przez notowaną na giełdzie spółkę The Dust. Strategia działania zakłada specjalizację w grach symulacyjnych. Obecnie spółka chwali się 6 projektami prezentowanymi na platformie Steam oraz kolejnymi 4 w realizacji.
 

Two Horizons projekty


Najbardziej obiecującymi projektami są Hotel Renovator oraz Car Thief, które pozytywnie przeszły proces wstępnego badania popytu i są w trakcie realizacji. Gra Hotel Renovator trafiła na światową Top Wishlist na platformie Steam w czerwcu zeszłego roku. Jest to symulator zarządzania hotelem i rozwojem/renowacją jego przestrzeni. Budżet gry wynosi 500 tys. zł, a Two Horizons ma odpowiadać za produkcję tytułu.
 


Z kolei Car Thief jest symulatorem złodzieja samochodów z modelem jazdy, systemem kolizji i interakcji z otoczeniem. Dzisiaj The Dust poinformowało, że spółka trafiła na listę Top Wishlist Steam. Gracz będzie przyjmował zlecenia na kradzież i będzie musiał ją zorganizować, a następnie doprowadzić do ukrycia pojazdu. W grze będą też elementy naprawy pojazdów i zarządzanie ekonomią.
 

Produkcja, wspomnianych wyżej tytułów, ma zakończyć się w tym roku, a gry mają zostać udostępnione w formule early access. Spółka planuje też rozpocząć produkcję kolejnych trzech symulatorów spośród tytułów cieszących się największym zainteresowaniem.

Obecnie w preprodukcji są tytuły: Aquapark Renovator, Exterminator Simulator, Camping Builder i Airport Renovator. Ponadto w realizacji są kolejne preprodukcje. Zostaną one opublikowane w tym roku na Steam.

Zobacz także: Two Horizons z grupy The Dust rozpoczyna produkcję gry Car Thief Simulator

Strategia Two Horizons na konkurencyjny rynek gier

Two Horizons stawia przede wszystkim na tworzenie realistycznych gier symulacyjnych z widoku FPP (pierwszej osoby). Ukierunkowuje produkcję na tytuły z gatunku renovation/builder.

Projekty są planowane na średniej wielkości budżety, do kilkuset tysięcy złotych. Spółka stara się, by były one finansowane przy wsparciu inwestorów zewnętrznych. Obecnie Two Horizons posiada umowę na współfinansowanie produkcji 15 symulatorów z inwestorem branżowym.

Gry mają być wydawane przez spółkę The Dust. Two Horizons planuje też sprzedaż tytułów na rynku chińskim przy wsparciu lokalnych wydawców.

Tytuły mają być publikowane na początek jako dema i w formule wczesnego dostępu, dopiero potem jako pełny produkt. Następnie żywotność gier ma być przedłużana przez płatne dodatki.

Emisja akcji i plany debiutu na NewConnect

Two Horizons jest młodą spółką na wczesnym etapie rozwoju. Została założona w listopadzie 2020 r. Nie wykazuje na razie sprzedaży. Z danych finansowych podanych za grudzień 2020 r. wynika, że stan środków pieniężnych wynosi ok. 100 tys. zł. Ponadto ma umowy na finansowanie produkcji 15 gier z inwestorem branżowym. Planuje pozyskać do 2,5 mln zł z prowadzonej właśnie oferty publicznej akcji.

Oferta, według harmonogramu, ma zakończyć się najpóźniej 11 kwietnia, ale spółka zakłada skrócenie okresu przyjmowania zapisów jak tylko zostaną złożone i opłacone zapisy na wszystkie akcje oferowane.

Pozyskane środki posłużyć mają przede wszystkim na dokończenie produkcji gier (1,5 mln zł). Na przygotowanie preprodukcji kolejnych tytułów ma zostać przeznaczone ok. 300 tys. zł. Zaś 700 tys. zł wesprze bieżącą działalność spółki i działania związane z wejściem na giełdę.

Oferowane jest 245 tys. akcji stanowiących 13,28% udziału w kapitale spółki. Two Horizons ustaliło cenę za jedną akcję na poziomie 10,20 zł. Przekłada się to na wycenę premoney w wysokości 16,3 mln zł.

akcjonariat Two Horizons

Two Horizons, po zakończeniu oferty publicznej, zamierza rozpocząć proces wejścia na rynek NewConnect.

Zobacz także: Oferta publiczna Two Horizons

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.