Live Motion Games, Live Motion Games oferta publiczna, Live Motion Games debiut, Live Motion Games oferta akcji, debiuty na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
19 mar 2021, 09:08

Live Motion Games zakończył z sukcesem ofertę publiczną. Następny krok: debiut na NewConnect

Live Motion Games z grupy PlayWay zakończył z powodzeniem ofertę publiczną akcji. Spółka pozyskała 4 mln zł na produkcję i marketing nowych gier.

Wartość zapisów na akcje wyniosła blisko 5,9 mln zł. Akcje zostały przydzielone 173 inwestorom. W ofercie publicznej, oprócz akcji nowej emisji, zostały też zaoferowane akcje już istniejące o wartości 0,7 mln zł.

„Dziękuję inwestorom za to, że nam zaufali i że podzielają naszą wiarę w obrany kierunek rozwoju spółki. Oferta zakończyła się pełnym sukcesem – pozyskaliśmy 4 mln zł realizując cel emisji. To cieszy, ponieważ z dużym spokojem możemy teraz przystąpić do pracy nad realizacją ambitnych celów strategicznych. W najbliższym czasie skupiamy się na realizacji autorskich projektów i dalszym rozwoju studia oraz na drodze na NewConnect” - mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.

Studio specjalizuje się w grach z gatunku symulatorów. Obecnie pracuje nad kilkoma produkcjami, w tym Chernobyl Liquidators, Builder Simulator oraz Builders of China. Premiera pierwszego tytułu zaplanowana jest jeszcze na ten rok.

„Tegoroczny harmonogram studia uwzględnia m.in. premiery takich tytułów jak: Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators, a także kilku innych gier przygotowywanych dla zewnętrznych wydawców. Builder Simulator zaprezentowaliśmy podczas ostatniego festiwalu dem Steam. Produkcja pozytywnie wyróżniła się na tle innych symulatorów. Wersja demo została pobrana powyżej 100 tys. razy, a wishlista wzrosła o ponad 42 tys.”– dodaje Kaczmarek.

Chernobyl_Liquidators_Builders_of_China

Najbardziej popularnym, już wydanym tytułem z portfolio spółki jest Train Station Renovation, w którym gracz odnawia i odbudowuje opuszczone stacje kolejowe. Live Motion Games pracuje obecnie nad płatnymi dodatkami tego projektu.

„Z dużym zainteresowaniem graczy spotkał się również Car Trader Simulator. Dzięki tworzeniu gry nabyliśmy cenne doświadczenie, które pozwoliło nam na tworzenie kolejnych ambitnych produkcji” – dodaje Kaczmarek.

Debiut na NewConnect możliwy jeszcze w tym półroczu

Wraz zakończeniem oferty, spółka dokonała przydziału akcji. Następnym krokiem będzie ubieganie się o dołączenie do spółek notowanych na giełdzie.

„Zakończona z sukcesem oferta poprzedza plany naszej spółki związane z debiutem na rynku NewConnect. Obecnie koncentrujemy się na finalizacji Dokumentu Informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut planujemy w pierwszej połowie tego roku” - podsumowuje prezes.

Zobacz także: Oferta publiczna Live Motion Games z grupy PlayWay. Co warto wiedzieć o spółce, która ma w planach debiut na NewConnect


 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.