Oferta publiczna Live Motion Games z grupy PlayWay, w planach debiut na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
05 mar 2021, 08:30

Oferta publiczna Live Motion Games z grupy PlayWay. Co warto wiedzieć o spółce, która ma w planach debiut na NewConnect

Od 4 marca rusza oferta akcji Live Motion Games. Spółka planuje pozyskać ok. 4 mln zł na produkcję i marketing nowych gier. W planach jest też debiut na rynku NewConnect jeszcze w tym półroczu.

Live Motion Games specjalizuje się w grach z gatunku symulatorów produkowanych przy założeniu średnich budżetów. W spółce pracuje 10 zespołów, liczących łącznie ponad 80 osób. Live Motion posiada dwa studia: w Warszawie i Chorzowie

Obecnie Live Motion pracuje nad kilkoma tytułami w tym grami Chernobyl Liquidators, Builder Simulator oraz Builders of China. Premiera Chernobyl Liquidators planowana jest jeszcze na ten rok. Ma być to gra przedstawiająca walkę ludzi z katastrofą w realiach zbliżonych jak najbardziej do rzeczywistych. Spółka niedawno udostępniła 40 minutowe demo gry. Nie bez znaczenia jest fakt, że Live Motion Games ma w 100% udział w zyskach z tego projektu, więc jest to obecnie najważniejszy projekt studia.

Z kolei Builders of China jest grą typu city builder realizowaną w klimacie dalekowschodnim. Jej demo zostanie zaprezentowane już w czerwcu na Festiwalu Gier Steam. Partnerem w tym projekcie spółki jest Strategy Labs, spółka realizujące Builders of Egypt.

„Wishlista Builders of China buduje się bardzo dynamicznie. Jest to gra, która w pierwszym dniu publikacji na Steamie, osiągnęła liczbę zapisów na poziomie 1600 osób. Był to dla nas najlepszy wynik dotychczas. Ponadto, podjęliśmy współpracę ze studiem Strategy Labs, które jest odpowiedzialne za produkcję tytułu Builders of Egypt. Postawiliśmy na cross-promocję Builders of China z Builders of Egypt, dlatego odbiorcy tej produkcji będą automatycznie stawać się klientami naszego tytułu” - mówi, w wywiadzie dla Strefy Inwestorów, Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.
 

Chernobyl Liquidators Builders of China


Spółka ma już na swoim koncie premiery gier. Od października dostępny na Steam jest tytuł Train Station Renovation, w której gracz ma możliwość dokonać renowacji opuszczonych dworców kolejowych i starych pociągów. Gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje w serwisie Steam. Koszt jej produkcji zwrócił się w dobę od majowej premiery w formule wczesnego dostępu. Spółka już pracuje nad płatnymi dodatkami do Train Station Renovation. Pierwszym będzie Train Station Renovation Germany. Do 28 lutego 2021 Train Station Renovator znalazł 62562 nabywców i wygenerował prawie 1,4 mln zł przychodu przy około 618 tys. zł całkowitych nakładów. Gra nie miała jeszcze premiery na konsolach. Portowanie tytułów zostało już zlecone i jest w trakcie realizacji.

Drugą premierą była gra Car Trader Simulator. W czerwcu 2020 r. został wydany prolog gry.

„Podczas premiery wczesnego dostępu gra otrzymała 80% pozytywnych recenzji. Dotychczas sprzedaliśmy już około 20 tys. kopii. Pełna wersja ukaże się jeszcze w tym roku” - mówi Michał Kaczmarek.

Obie gry były tworzone przy współpracy z koinwestorem. Od strony spółki finansowanie na produkcję pochodziło m.in. z przeprowadzonej w 2020 r. oferty prywatnej akcji. Live Motion Games pozyskał wtedy 2 mln zł m.in. właśnie na produkcję Train Station Renovation.
 

Tran station renovation Car trader


W tym roku planowana jest też premiera gry Builder Simulator, które demo już jest dostępne na Steam.

Spółka planuje wydawanie od 2 do 4 gier o średnim budżecie rocznie.

„Emitent prowadzi obecnie równolegle prace koncepcyjne, preprodukcyjne i produkcyjne około 20 nowych gier równocześnie. Dodatkowo prowadzone są prace koncepcyjne dotyczące DLC oraz zlecane firmom zewnętrznym projekty portowania tytułów wydanych na komputery PC w celu wydania ich na inne platformy sprzętowe (Sony Playstation, Nintendo Switch, Microsoft Xbox, VR, mobile)” – czytamy w memorandum informacyjnym.
 

Produkcje Live Motion Games

GraUdział w zyskachWydawcaEtap prac
Train Station Renovation50%/50% (po pokryciu przychodami kosztów koinwestora)Live Motion GamesPremiera: 1.10.2020 r.
Car Trader Simulator60%/40% (po pokryciu przychodami kosztów koinwestora)Live Motion GamesPremiera: 04.11.2020 r.
Gunslingers & ZombiesWynagrodzenie ryczałtoweGaming FactoryPremiera: 15.01.2021 r.
Chernobyl Liquidators100%Live Motion GamesSzacunkowa data premiery: 2021 r.
Builder Simulator50%/50%Live Motion GamesSzacunkowa data premiery: 2021 r.
Builders of China70%/30%Live Motion GamesSzacunkowa data premiery: 2022 r.
Uboat Mechanic Simulator100%Live Motion GamesSzacunkowa data premiery: 2022 r.
Veterynary Clinic Simulator100%Live Motion GamesEtap preprodukcji
Winery Simulator100%Live Motion GamesEtap preprodukcji
Stable Simulator100%Live Motion GamesEtap preprodukcji
Market Renovation50%/50%Live Motion Games5% zaawansowania prac
Supermarket Manage50%/50% (po pokryciu przychodami kosztów koinwestora)Live Motion Games30% zaawansowania prac
Bakery Simulator Gaming FactorySzacunkowa data premiery: 2021 r.
Fat Ex Courier Simulator Gaming FactorySzacunkowa data premiery: 2021 r.
Sapper Defuse the Bomb Simulator Gaming FactorySzacunkowa data premiery: 11 marca (Early Access)
Projekt 1 (symulator)100%Live Motion GamesEtap preprodukcji
Projekt 2 (symulator)100%Live Motion GamesEtap preprodukcji

Wyniki finansowe Live Motion Games

Spółka wygenerowała 2,3 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2020 r., czyli znacznie więcej w porównaniu z 2019 r. kiedy osiągnęła 405 tys. zł ze sprzedaży produktów. Na te przychody złożyła się sprzedaż gier oraz realizacja projektów na zlecenie. Live Motion Games nie wykazuje wciąż zysku netto ale dysponuje coraz większym portfelem gier, które począwszy od 2020 roku będą komercjalizowane. Środki pieniężne na koniec 2020 r. wyniosły ok. 900 tys. zł.

Warto zwrócić uwagę na tendencję w produkcji gier. Najnowsze projekty w coraz większym stopniu są finansowane bezpośrednio przez spółkę i dzięki temu całość przyszłych przychodów trafiać będzie do Live Motion Games.

Zobacz także: „Stawiamy na rozwój naszych produkcji wspólnie z graczami” – Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games

Oferta publiczna Live Motion Games i debiut na NewConnect

Live Motion Games zamierza pozyskać ok. 4 mln zł z emisji akcji. Podstawowym celem jest zebranie środków na produkcję i wydanie nowych gier oraz zrealizowanie pre-produkcji kilku tytułów, aby zbadać ich potencjał marketingowy.

Zapisy będą prowadzone od 4 do 17 marca. Przydział akcji nastąpi do 19 marca. Cena za jedną akcję została ustalona w wysokości 45 zł. Przekłada się to na wycenę spółki ok. 65,5 mln zł.

To będzie już ostatnia oferta akcji przed wejściem na giełdę. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w tym półroczu. Obecnie kończy prace nad dokumentem informacyjnym.

Zobacz także: „Obecnie koncentrujemy się na procesie wejścia na NewConnect” - relacja czatu z prezesem Live Motion Games 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.