Już niedługo na NewConnect zadebiutuje Legimi, pionier na polskim rynku e-książki
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 kwi 2021, 12:57

Już niedługo na NewConnect zadebiutuje Legimi, pionier na polskim rynku e-książki

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu na rynku NewConnect akcje spółki Legimi. Debiut możliwy jeszcze w połowie kwietnia.

Legimi, jest jednym z liderów i pionierem polskiego rynku e-książki. Spółka oferuje bibliotekę cyfrową w modelu subskrypcyjnym. Jako pierwsza w Polsce wdrożyła opłatę abonamentową za dostęp do e-booków i audiobooków. Serwis oferuje możliwość natychmiastowego dostępu do dużej biblioteki tytułów, oraz szereg udogodnień: czytanie na wielu urządzenia, czy też możliwość płynnego przełączania się pomiędzy e-bookiem a audiobookiem. Ponadto dostęp do usług Legimi oferowany jest przez sieci wszystkich działających w kraju operatorów telefonii komórkowej.

W ubiegłym roku spółka osiągnęła ponad 32 mln zł przychodów, czyli o 84% więcej niż w 2019 r. Z kolei zysk netto Legimi wzrósł ponad trzykrotnie do 2,1 mln zł. Zwiększyła się także liczba klientów do 120 tys. co oznacza wzrost o 73% rok do roku.

„Nasz biznes niezwykle dynamicznie się rozwija, systematycznie zwiększamy przychody, liczbę klientów, a także konsekwentnie obniżamy zadłużenie. Jesteśmy jednym z liderów na polskim rynku e-książki, dodatkowo rozwijamy się na rynku niemieckim” - mówi Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

Legimi działa przede wszystkim na rynku polskim, ale rozwija tez działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie. Na Zachodzie w zeszłym roku Legimi podwoił liczbę klientów i zwiększył o 40% liczbę dostępnych tytułów.

Zobacz także: Relacja z czatu z prezesem zarządu Legimi

Długo oczekiwany debiut już za kilka-kilkanaście dni

Legimi przeprowadziło w ostatnich latach kilka ofert publicznych, głównie obligacji, ale też uplasowała akcje wśród inwestorów indywidualnych. Niestety obiecywany debiut na rynku NewConnect wielokrotnie się przesuwał.

Teraz gdy Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o dopuszczeniu do obrotu, debiut możliwy jest w ciągu 1-2 tygodni. Czekamy już tylko na wyznaczenie pierwszego dnia notowań.

„Jesteśmy w przededniu naszego debiutu na NewConnect. Liczę, że w ciągu najbliższych dni po świętach wielkanocnych zostanie wyznaczony pierwszy dzień notowań. Bardzo się cieszymy na ten fakt. Jest to dla nas powód do dumy, gdyż wspólnie z Mateuszem Frukaczem zakładaliśmy Legimi od zera” – podsumowuje Mikołaj Małaczyński.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.