Znamy datę debiutu DRAGO entertainment, producent symulatorów wejdzie na NewConnect w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 kwi 2021, 17:32

Znamy datę debiutu DRAGO entertainment, producent symulatorów wejdzie na NewConnect w przyszłym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań DRAGO entertainment. Producent symulatorów i gier indie premium zadebiutuje na NewConnect w przyszłym tygodniu.

W środę, 28 kwietnia na rynek NewConnect wejdzie spółka DRAGO entertainment. W tym samym dniu zostanie udostępniony na Steam prolog autorskiej gry Gas Station Simulator Early Days. Pełna wersja gry będzie miała premierę w II kwartale tego roku.

„Warto przypomnieć, że w październiku podczas Zimowej Edycji festiwalu Steam zaprezentowane przez nas demo GSS spotkało się z rewelacyjnym odbiorem uczestników eventu, a także mediów, youtuberów, czy streamerów. Wishlista projektu buduje się w dynamicznym tempie, co pokazuje zainteresowanie rynku naszą grą” - mówi Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Studio obecnie pracuje nad kilkoma tytułami. Oprócz klasycznych symulatorów, studio rozwija takie tytuły jak projekt typu survival horror RedFrost oraz Winter Survival Simulator. Oba projekty są na podobnym etapie zaawansowania.

„Technologia użyta w RedFrost została wykorzystana i ulepszona w Winter Survival Simulator. Przede wszystkim zależy nam na jakości projektu, a patrząc na nowe możliwości pod kątem produkcji, które wypracowaliśmy podczas powstawania WSS, wiemy w jak dużym stopniu wpłyną na finalną jakość tej gry” - wyjaśnia Joanna Tynor.

WINTER SURVIVAL SIMULATOR

Zobacz także: Crowdfunding & IPO Day with DRAGO entertainment and Movie Games Family wtorek, 27 kwietnia godz. 09:00

Debiut na rynku NewConnect w środę 28 kwietnia

Podjęcie uchwały o dacie debiutu jest już ostatnim etapem przed wejściem na rynek NewConnect.

DRAGO entertainment  w poprzednich latach przeprowadziło dwie oferty publiczne akcji. Obie w formie crowdfundingu udziałowego: na platformie Smartfunds, a następnie na platformie CrowConnect. Pozyskane środki posłużyły na na rozwój produkcji.

Do obrotu zostały dopuszczone akcje serii A oraz C. Spółka będzie oznaczona skrótem DRAGOENT oraz tickerem DGE.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.