Debiut Vercom z grupy R22. GPW podała jaka będzie to data
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
05 maj 2021, 13:20

Debiut Vercom z grupy R22 w tym tygodniu. GPW podała jaka będzie data pierwszego notowania

Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu akcji Vercom oraz wyznaczyła pierwszy dzień notowań na głównym rynku. Spółka zadebiutuje w już tym tygodniu.

Debiut nastąpi w czwartek, 6 maja 2021 r. Vercom będzie szóstą, tegoroczną nową spółką na głównym rynku GPW.

Zobacz także: Debiut Vercom z grupy R22: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce 

Duże zainteresowanie w IPO i pozyskane środki na cele strategiczne

Oferta akcji Vercom cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. W drugiej z transz redukcja akcji wyniosła ok. 92,4%. Spółka zdecydowała się na utrzymanie ceny emisyjnej na poziomie proponowanej ceny maksymalnej.

Vercom pozyskał zakładane 180 mln zł brutto na realizację celów strategicznych. Spółka zamierza przeznaczyć dodatkowe środki przede wszystkim na przejęcia podmiotów działających w obszarze CPaaS z Europy Środkowowschodniej. Pozwoli to spółce rozwinąć zasięg i skalę biznesu w sposób skokowy i będzie tym samym istotnym wsparciem rozwoju organicznego.

„Kwota ta zostanie całkowicie przeznaczona na akwizycje, które wzmocnią naszą pozycję wiodącego dostawcy usług CPaaS w regionie CEE. Naszym celem są podmioty jednokanałowe, które wyróżniają się znaczną bazą klientów. Mamy globalne ambicje, dlatego zależy nam na międzynarodowym portfelu klientów. Każda akwizycja wiąże się z synergiami, dlatego wybieramy, tylko takie podmioty, które posiadają technologię rozszerzającą nasze kompetencje w obszarze CPaaS” – mówi Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Pozyskane środki będą stanowić część wkładu do przejęć. Spółka ma zamiar wesprzeć się też innymi źródłami finansowania. Na cele akwizycyjne zamierza przeznaczyć łącznie do 250 mln zł. Według założeń zarządu, pierwsze przejęcia mają być realizowane jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Duża redukcja w zapisach na akcje Vercom z Grupy R22 

Debiut już w czwartek, 6 maja

Wyznaczenie daty debiutu jest jednym z ostatnich formalnych kroków kończących IPO. Giełda Papierów Wartościowych dopuściła 4000000 praw do akcji oraz 18470700 akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym GPW.

Notowania Vercom będą odbywać się pod skróconą nazwą VERCOM i oznaczeniem VRC. Notowania praw poboru pod nazwą VERCOM-PDA i oznaczeniem VRCA.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.