Debiut Cavatina Holding na GPW. Kurs akcji -4% na otwarciu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 lip 2021, 09:06

Debiut Cavatina Holding na GPW. Kurs akcji rozpoczął pierwszy dzień notowań na minusie

W piątek, 23 lipca zadebiutował na giełdzie największy deweloper powierzchni biurowych w Polsce. Kurs akcji na otwarciu spadł o 4%.

Na otwarciu pierwszej sesji notowań akcje Cavatina kosztowały 23,90 zł, czyli o -4,4% niżej od ceny odniesienia 25 zł.

Cavatina w ofercie publicznej uplasowała wszystkie akcje oferowane przy cenie ostatecznej 25 zł za akcję, czyli o połowę niższej od ceny maksymalnej 50 zł za akcję. W transzy inwestorów indywidualnych zapisy zostały zredukowane o 37,2%.

Zobacz także: Debiut Cavatina Holding: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Cel strategiczny Cavatina

Spółka stawia sobie za cel osiągnięcie do końca 2025 r. 1 mln m2 powierzchni najmu brutto. W tym zawierają się zakończone i sprzedane inwestycje oraz trwające i planowane, o ile mają zabezpieczony grunt i rozpoczęty proces projektowania.

Ten cel został już niemal osiągnięty w połowie. Spółka zrealizowała 12 inwestycji o łącznej powierzchni 180 tys. m2. 5 projektów zostało już sprzedanych, a kolejne 3 zostały skomercjalizowane w co najmniej 75 procentach. Do realizacji szykowane są kolejne projekty o łącznej powierzchni 450 tys. m2.

projekty_Cavatina_Holding

Debiut na głównym rynku i możliwe wejście do indeksów

Cavatina Holding rozpoczęła notowania na głównym rynku GPW. Teraz może oczekiwać dołączenia do podstawowych indeksów giełdowych.

Z pewnością trafi do indeksu WIG, ale też możliwe jest wejście do indeksu sWIG80. Cavatina podczas IPO została wyceniona na ok. 620 mln zł. Jeśli utrzyma wysoki poziom kapitalizacji i wielkość obrotów na akcjach będzie znacząca, GPW może podjąć decyzję o dołączeniu dzisiejszego debiutanta do najważniejszych indeksów giełdowych.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.