Big Cheese Studio z grupy PlayWay rozpoczyna IPO. Spółka planuje debiut na głównym rynku GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 paź 2021, 09:00

Big Cheese Studio z grupy PlayWay rozpoczyna IPO. Spółka planuje debiut na głównym rynku GPW

We wtorek, 12 października Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Big Cheese Studio. Deweloper i wydawca gier rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Pozyskane środki przeznaczy na rozbudowę zespołu i produkcję trzech autorskich gier.

Big Cheese Studio znane jest przede wszystkim z popularnego tytułu Cooking Simulator wydanego w 2019 r. Gra miała też premierę na Nintendo Switch i Xbox One, na Playstation 4 oraz na urządzeniach VR. Projekt Cooking Simulator wciąż jest rozwijany. W planach są udostępnienia kolejnych płatnych dodatków do gry, a także porty na kolejne platformy.

„Nasz Cooking Simulator, to evergreen, czyli gra o długim cyklu życia oraz wysokim potencjale sprzedażowym. Po dwóch lata od premiery gra nadal bardzo dobrze się sprzedaje - poprawiamy kolejne wyniki kwartalne, półroczne oraz roczne. W tym unikalnym projekcie połączyliśmy trzy ważne dla graczy elementy – tworzenie, rywalizację i zabawę” – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Zobacz także: 7 spółek, których debiut na GPW może nastąpić jeszcze w 2021 roku

Oferta akcji i debiut na głównym rynku GPW

Zatwierdzenie prospektu emisyjnego jest pierwszym krokiem rozpoczynającym IPO. Teraz oczekujemy na publikację dokumentu, która ma nastąpić 14 października oraz rozpoczęcie zapisów na akcje.
 

Cooking Simulator Big Cheese Studio


Studio zamierza pracować jednoczesne nad 3 nowymi produktami. Wydanie nowych gier ma nastąpić do 2023 roku. Emisja akcji ma wesprzeć te cele strategiczne.

„Zatwierdzenie Prospektu to dla nas bardzo pozytywna wiadomość, która stanowczo przybliża nas do dołączenia do grona spółek notowanych na rynku głównym GPW. W ciągu najbliższych dni rozpocznie się Oferta Publiczna. Pozyskany w ramach jej kapitał planujemy przeznaczyć na rozbudowę zespołu i produkcję naszych trzech projektów, których wydanie planujemy do 2023 roku. Mam tutaj na myśli B17 Squadron, Pizza Empire oraz jeden niezapowiedziany tytuł, o którym więcej będziemy mogli powiedzieć już niebawem” – wyjaśnia Łukasz Dębski.

Po zakończeniu oferty publicznej, nastąpi proces wprowadzenia akcji spółki na rynek. Big Cheese Studio ma szansę na debiut na głównym rynku GPW w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.