Cena ostateczna akcji PolTREG ustalona. Inwestorzy objęli wszystkie akcje nowej emisji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 paź 2021, 00:07

PolTREG ustalił cenę ostateczną. Inwestorzy objęli wszystkie akcje nowej emisji

Zakończyły się zapisy na akcje PolTREG. Biotechnologiczna spółka podała cenę ostateczną oraz liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach.

We wtorek wieczorem, 26 października PolTREG podał cenę ostateczną w wysokości 75 zł za jedną akcję oferowaną. Jest ona niższa o 29% od wyznaczonej wcześniej ceny maksymalnej 105 zł na akcję.

Spółka poinformowała także, że w ofercie publicznej inwestorzy objęli wszystkie akcje nowej emisji. Odstąpiono od sprzedaży akcji już istniejących, należących do obecnych akcjonariuszy. Wycena PolTREG post-money wynosi więc ok. 350 mln zł.

Dla transzy inwestorów indywidualnych przeznaczono 20% akcji oferowanych.

"Środki pozyskane z emisji Nowych Akcji, około 100 mln zł (brutto), zostaną przeznaczone na finansowanie kluczowych celów strategicznych PolTREG S.A., m.in. finansowanie badań klinicznych terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego oraz rozwój platformy Treg 2.0 (antygenowo specyficzne Tregi oraz CAR-TREGs, które Spółka zamierza rozwijać wspólnie z AZTherapies, jednym ze światowych liderów w tym obszarze), a także na finansowanie budowy własnego centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium produkcyjnego przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów TREGS w Gdańsku. " - podała spółka w komunikacie.

Debiut PolTREG już w listopadzie

Spółka w tym tygodniu przydzieli akcje uwzględniając ewentualną redukcję. Akcje powinny być zapisane na rachunkach inwestorów do 2 listopada.

„Na spotkaniach z inwestorami instytucjonalnymi w ramach road-show, na których prezentowaliśmy spółkę i ofertę akcji, nasza strategia i perspektywy rozwoju zostały dobrze przyjęte przez inwestorów. Pozytywne nastawieni do spółki są także inwestorzy indywidualni, którzy złożyli zapisy na pulę akcji przekraczającą liczbę akcji przeznaczonych dla tej grupy inwestorów w Ofercie. Widzimy, że inwestorzy coraz lepiej rozumieją branżę biotechnologiczną i jej specyfikę oraz mają szeroki przegląd rynku, dlatego cieszy nas, że docenili potencjał naszej przełomowej terapii. Złożone przez inwestorów instytucjonalnych deklaracje nabycia akcji oferowanych oraz większy od założonego poziom zapisów w transzy inwestorów indywidualnych jest dla nas niezwykle silną motywacją do dalszej pracy na rzecz rozwoju spółki PolTREG” - mówi prof. dr. hab. n. med. Piotr Trzonkowski, prezes zarządu, współzałożyciel i akcjonariusz PolTREG

PolTREG szacuje, że debiut na głównym rynku GPW nastąpi około 23 listopada. Ten termin może jeszcze ulec zmianie i zależy od decyzji Giełdy Papierów Wartościowych.

Zobacz także: Debiut PolTREG z sektora biotechnologicznego na GPW: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.