Bio Planet rozpoczyna publiczną ofertę akcji i przechodzi z NewConnect na główny rynek GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 lis 2021, 08:00

Bio Planet startuje z emisją akcji i przechodzi z NewConnect na główny rynek GPW

Bio Planet, lider wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce, rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Zamierza pozyskać do 6,5 mln zł na przyspieszenie rozwoju. Spółka przeniesie notowania z NewConnect na GPW.

Bio Planet skupia się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada produkty żywnościowe bio trwałe oraz świeże - ok 7 tys. indeksów sprzedażowych. Oferuje m. in. mąki, kasze i ryże, herbaty i zioła, soki i napoje, a także jaja i nabiał, owoce i warzywa, mięso i wędliny.

Spółka wypłaca regularnie dywidendy od 2019 r. Ostatnia wypłata miała miejsce w sierpniu tego roku. Inwestorzy otrzymali 0,75 zł na akcję, co przy obecnym kursie przekłada się na stopę dywidendy w wysokości 2%. Bio Planet określił i przyjął politykę dywidendową na przyszłe lata. Zarząd zamierza rekomendować wypłatę od 30% do 60% zysku netto.

Zobacz także: Bio Planet ogłasza emisję akcji

Przejście na główny rynek z ofertą akcji

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła już prospekt emisyjny. Został też opublikowany na stronie spółki: https://bioplanet.pl/oferta-publiczna/

Spółka oferuje w ofercie publicznej akcje nowej emisji oczekując wpływów do 6,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie nowych zakładów konfekcjonowania. Jest to jeden z celów strategicznych Bio Planet.

„Nowe Zakłady Konfekcjonowania oraz automatyzacja procesu konfekcjonowania istotnej części paczkowanego asortymentu pozwoli, w ocenie Spółki, na:

  1. obniżenie jednostkowych kosztów konfekcjonowania,
  2. wzrost jakości paczkowania,
  3. rezygnację z wynajmu nieruchomości, na której zlokalizowane są obecne zakłady konfekcjonowania
  4. oraz docelowo na potrojenie dotychczasowych mocy przerobowych w roku 2024 wobec roku 2021, tj. osiągnięcie zdolności do paczkowania 18 mln paczek produktów trwałych rocznie (przy pracy w systemie dwuzmianowym) wobec obecnych 6 mln paczek.”

- podaje Bio Planet.

Wartość łączna inwestycji w zakłady została oszacowana na 33,3 mln zł.

„Jesteśmy zdeterminowani do budowy nowych zakładów konfekcjonowania. To możliwość istotnego obniżenia jednostkowych kosztów paczkowania i szansa na skokowy wzrost biznesu w ciągu kilku najbliższych lat. Składają się na to już wypracowana pozycja lidera rynkowego oraz sprzyjające trendy konsumenckie w obszarze żywności ekologicznej.” – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.
 

Kurs akcji Bioplanet od początku 2020 roku

Bioplanet


Ponadto, w ofercie publicznej zostaną zaoferowane akcje już istniejące należące do Organic Farma Zdrowia.

Free float akcji Bio Planet, po przeprowadzeniu z sukcesem oferty, zwiększy się do 49%.

Zapisy na akcje dla transzy inwestorów indywidualnych rozpoczną się 19 listopada i potrwają do godziny 17:00 w dniu 29 listopada.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.