Debiut Triggo, producenta elektrycznego pojazdu miejskiego, na NewConnect już w przyszłym tygodniu. Co warto wiedzieć
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 lis 2021, 22:40

Debiut Triggo, producenta elektrycznego pojazdu miejskiego, na NewConnect już w przyszłym tygodniu. Co warto wiedzieć

W przyszłym tygodniu w poniedziałek, 15 listopada zadebiutuje na NewConnect spółka odpowiedzialna za stworzenie innowacyjnego pojazdu elektrycznego, który odpowiada na problemy mobilności w zakorkowanych miastach i brak miejsc parkingowych.

Spółka Triggo opracowała pierwszy na świecie pojazd skutecznie łączący w sobie zalety samochodu osobowego i jednośladu. Triggo jest w pełni elektrycznym pojazdem, który łączy bezpieczeństwo poruszania się i komfort użytkowania samochodów z łatwością parkowania charakterystyczną dla jednośladów.

Triggo opracowało opatentowaną konstrukcję przedniego zawieszenia o zmiennej geometrii. Pojazd może złożyć przednie koła, co redukuje szerokość pojazdu ze 148 cm do 86 cm. Ułatwia to parkowanie i poruszanie się w zatłoczonej lub wąskiej przestrzeni.

„Zmiana trybu jazdy odbywa się za pośrednictwem przycisku i z punktu widzenia kierowcy jest procesem nieodczuwalnym. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w zakresie przyszłościowych usług współdzielenia środków transportu oraz elektromobilności na największych metropolitarnych rynkach świata.” - podała spółka w komunikacie.

triggo jedzie

Zobacz także: Rynek mobilności idzie w kierunku elektrycznych pojazdów, mikromobilności i ekonomii współdzielenia. Triggo idealnie wpisuje się w te trendy - rozmowa z Rafałem Budweilem CEO Triggo

Model biznesowy Triggo

Pojazd ma być skierowany na szeroko pojęty rynek Mobility-as-a-Service (MaaS). Odbiorcami pojazdów mają więc być przede wszystkim operatorzy platform usług automatycznego wynajmu środków transportu.

Spółka zamierza także czerpać przychody ze świadczenia usług MaaS w obrębie własnych platform, które mają być zlokalizowane w najatrakcyjniejszych, pod kątem komercyjnym, metropoliach.

Kolejną gałęzią biznesu ma być udzielanie licencji na wdrażanie produkcyjne i sprzedaż produktów, których prawa niematerialne posiada spółka Triggo. Licencje mają być oferowane w szczególności do rynków, na których spółka miałaby utrudnione samodzielne funkcjonowanie.

Triggo niedawno poinformowało o rozpoczęciu pilotażu w Wielkiej Brytanii. Będą to testy zdalnego sterowania pojazdem przeprowadzane przez firmę Imperium Drive.

"Zgodnie z założeniami strategicznymi, rozpoczynamy testy pilotażowe naszego pojazdu. Pierwszym partnerem jest Imperium Drive - podmiot wybrany przez brytyjski rząd do programu 5G Create- realizowanego w Milton Keynes. Nasz pojazd jest testowany pod kątem zdalnego sterowania i już teraz z sukcesem Triggo przebazowywane jest po wyznaczonym terenie w Milton Keynes. Pilotaż ten jest dla nas szczególnie ważny, gdyż przybliża Triggo do wdrożenia praktycznej koncepcji Mobility-on-Demand. Dzięki niej użytkownik nie będzie musiał szukać najbliższego, wynajmowanego pojazdu. Za pomocą aplikacji na telefonie zamówi Triggo pod dany adres, a teleoperator doprowadzi pojazd do wskazanego celu. Jest to przełomowa usługa dająca użytkownikom niespotykaną dotąd wygodę korzystania z usług współdzielenia. Nie można również zapominać o wyjątkowej rentowności, którą cechuje się Mobility-on-Demand – wyjaśnia Rafał Budweil, prezes zarządu Triggo.

W maju 2021 r. spółka pozyskała z emisji akcji 6,3 mln zł. Redukcja wśród inwestorów wyniosła 24,6%.

Zobacz także: Triggo rusza z pierwszym pilotażem pojazdu w Wielkiej Brytanii

Debiut na NewConnect już w poniedziałek

Giełda Papierów Wartościowych ustaliła datę debiutu Triggo na poniedziałek, 15 listopada 2021 r.

Spółka ma być notowana pod skróconą nazwą „TRIGGO” oraz tickerem „TGG” Triggo będzie 26. spółką debiutującą na rynku NewConnect w tym roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.