KNF zatwierdził prospekt emisyjny STS Holding
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
23 lis 2021, 16:09

KNF zatwierdził już prospekt emisyjny STS Holding

Prospekt spółki bukmacherskiej STS został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. STS będzie jedyną spółką, z branży bukmacherskiej, notowaną na rynku głównym GPW - jeżeli oferta dojdzie do skutku. W 2018 roku z rynku giełdowego zniknęła przez wiele lat notowana spółka z tego sektora Fortuna Entertainment Group.

Grupa STS funkcjonuje na rynku bukmacherskim od 25 lat, będąc największą tego typu spółką w Polsce. Spółka posiada również licencje w Wielkiej Brytanii i Estonii. Obecnie 100% akcji STS Holding pozostaje w rodzinie Juroszków, głównych akcjonariuszy notowanego na GPW Atala, ale w ramach prowadzonej oferty, grupa chce zaoferować inwestorom indywidualnym około 10% akcji.

STS posiada 400 lokali bukmacherskich, rozlokowanych w największych polskich miastach, a zatrudnia około 1,5 tys. pracowników. Spółka oferuje zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, internetowe kasyno (dostępne poza Polską), również BetGames i ofertę zakładów na wyniki wydarzeń e-sportowych.

Zobacz także: Debiut STS Holding, lidera wśród bukmacherów, już blisko. Spółka zamierza przeprowadzić ofertę publiczną i wejść na GPW

Oferta publiczna

Oferta STS jest skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, w ofercie przedstawionej przez spółkę, znajdują się wyłącznie istniejące akcję.

„Osobiście uważam, że wejście na GPW przyspieszy nasz rozwój, umocni pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej” – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.