Debiut STS Holding, lidera wśród bukmacherów, już blisko. Spółka zamierza przeprowadzić ofertę publiczną i wejść na GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 lis 2021, 10:20

Debiut STS Holding, lidera wśród bukmacherów, już blisko. Spółka zamierza przeprowadzić ofertę publiczną i wejść na GPW

STS Holding ogłasza zamiar przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka planuje wejść na główny rynek GPW. Będzie pierwszym przedstawicielem branży zakładów bukmacherskich notowanym na giełdzie w Warszawie.

Grupa STS, na czele której stoi STS Holding działa od niemal 25 lat i jest obecnie największym bukmacherem w Polsce pod względem obrotów (na podstawie szacunków opartych na danych Ministerstwa Finansów). STS działa również za granicą. Posiada licencje w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, które umożliwiają oferowanie usług na kilku rynkach. Grupa posiada szeroką ofertę zakładów sportowych oraz sportów i wydarzeń e-sportowych. Ponadto spółka prowadzi, poza Polską, kasyno internetowe.

Spółka posiada także ponad 400 lokalów do przyjmowania zakładów. Rozlokowane są w każdym większym mieście w Polsce. Zatrudnia ponad 1,5 tys. osób.

„Wartość zawartych zakładów w 2020 roku wyniosła 3, 319 mld zł, a EBIDTA 171 mln zł. Zarząd szacuje, że obecnie Grupa posiada blisko połowę udziałów w polskim rynku bukmacherskim, a ok. 85% wartości zawartych zakładów pochodzi z kanałów online Grupy – aplikacji dedykowanej systemowi Android oraz iOS, strony internetowej i jej mobilnej wersji.” - podano w komunikacie.

STS Holding zamierza, po debiucie na GPW, wypłacać dywidendę na poziomie 100% zysku netto za dany rok obrotowy.

STS

Zobacz także: STS Holding zamierza przeprowadzić IPO i wejść na GPW

Oferta publiczna i debiut na GPW

STS ogłasza chęć przeprowadzenia oferty publicznej. Będzie ona skierowana do inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych. W ofercie znajdą się wyłącznie akcje już istniejące, tak więc STS Holding nie otrzyma wpływów z IPO.

„Dziś ogłaszamy chęć przeprowadzenia IPO oraz debiutu akcji na GPW. Wierzymy, że grupa taka jak STS Holding – o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim – jest atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Osobiście uważam, że wejście na GPW przyspieszy nasz rozwój, umocni pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej” – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Dla inwestorów indywidualnych zostanie przeznaczone ok. 10% oferowanych akcji.

Szczegóły oferty publicznej poznamy po zatwierdzeniu i publikacji prospektu emisyjnego.

STS Holding zamierza ubiegać się o dopuszczenie do obrotu akcji na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz także: Grupa bukmacherska STS Holding rozważa debiut na głównym rynku GPW

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.