Ostatni dzień zapisów w IPO Grupy Pracuj – tylko do godz. 17:00
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 lis 2021, 07:00

Ostatni dzień zapisów w IPO Grupy Pracuj – tylko do godz. 17:00

W środę, 24 listopada do godziny 17:00 trwają zapisy na akcje w ofercie publicznej Grupy Pracuj. Planowany debiut na głównym rynku GPW – 9 grudnia.

W ofercie publicznej zostały zaoferowane wyłącznie akcje istniejące należące do funduszu TCV oraz pakiety mniejszościowe obecnych akcjonariuszy grupy.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych są przyjmowane w cenie 82 zł za akcję. Minimalny zapis może opiewać na 100 akcji o łącznej wartości 8 200 zł. Dla inwestorów indywidualnych przewidziano do 10% akcji oferowanych o łącznej wartości do 183 mln zł.

Zobacz także: Debiut Grupy Pracuj: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Lider na rynku cyfrowej rekrutacji w Polsce

Grupa Pracuj jest właścicielem największego polskiego internetowego serwisu rekrutacyjnego w Polsce – Pracuj.pl. Jego udział szacowany jest na 64% pod względem przychodów za 2020 r. Drugim serwisem grupy jest Robota.ua – internetowy serwis rekrutacyjny na rynku ukraińskim.

W 2020 r. korzystało z serwisów grupy średnio 6,8 mln użytkowników miesięcznie głównie z Polski i Ukrainy. Na portalach rekrutacyjnych dostępnych jest każdego dnia średnio 176 tys. ofert pracy. Z usług Grupy Pracuj aktywnie korzysta ponad 48 tys. firm w Polsce i ok. 64 tys. na Ukrainie.

Spółka prowadzi także platformę eRecruiter dostarczającą narzędzie do obsługi całego procesu rekrutacyjnego, w tym publikowania ogłoszeń, zarządzania i badań kandydatów pod kątem ich umiejętności zawodowych. eRecruiter oferowany jest w modelu SaaS.

Dane Grupa Pracuj

Wsparciem dalszego rozwoju Grupy Pracuj jest rozbudowywana grupa spółek portfelowych zarządzanych pośrednio przez funduszu Pracuj Ventures. Jest to fundusz innowacji korporacyjnych skoncentrowany na inwestowaniu w start-upy z sektora HR Tech i Edu Tech.

„Nieustannie rozwijamy ekosystem cyfrowych narzędzi wspierających rekrutację, utrzymanie i rozwój pracowników. Jesteśmy przekonani, że innowacje i dogłębne zrozumienie rynku, które leżą u podstaw naszego rozwoju, dają nam dobre perspektywy długoterminowego wzrostu i wartości. Zamierzamy umacniać naszą pozycję rynkową nie tylko na rynku internetowych usług rekrutacyjnych, lecz również rynku HR w szerszym ujęciu. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli przedstawić nasze dokonania i plany nowym inwestorom” - mówi prezes Grupy Pracuj, Przemysław Gacek.

Grupa planuje ekspansję na nowe rynki Europy Wschodniej i krajów DACH.

Oferta akcji i debiut na GPW

Do środy, 24 listopada, do godziny 17:00 trwają zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych na akcje Grupy Pracuj.

Po zakończeniu zapisów, spółka ogłosi cenę ostateczną oraz ostateczną liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach. Przydział akcji przewidziany jest na 30 listopada, a debiut na głównym rynku GPW na 9 grudnia – daty mogą ulec zmianie.

Harmonogram oferty akcji Grupy Pracuj

TerminEtap
17–24 listopada 2021 r.Proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych
17–24 listopada 2021 r. (do godz. 16:59 czasu lokalnego w Warszawie w dniu 24 listopada 2021 r.)Okres przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych
24 listopada 2021 r. (lub w okolicach tej daty)Publikacja informacji o ostatecznej cenie akcji oferowanych dla inwestorów indywidualnych, ostatecznej cenie akcji oferowanych dla inwestorów instytucjonalnych, ostatecznej liczbie akcji oferowanych w ramach Oferty przez każdego z akcjonariuszy sprzedających oraz liczbie akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów
do 30 listopada 2021 r.Przydział akcji oferowanych („Dzień Przydziału”)
30 listopada 2021 r. (lub w okolicach tej daty)Zapisanie akcji oferowanych na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych
9 grudnia 2021 r. (lub w okolicach tej daty)Przewidywany pierwszy dzień notowania akcji Spółki na GPW

Zobacz także: Debiuty w 2021 r. oraz artykuły o spółkach debiutujących

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.