Grupa Pracuj ustaliła jaka jest cena ostateczna i liczba oferowanych akcji w IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 lis 2021, 09:00

Cena ostateczna oraz liczba oferowanych akcji w IPO Grupy Pracuj ustalona

Grupa Pracuj, lider na rynku cyfrowej rekrutacji, właściciel m.in. serwisu Pracuj.pl, zakończyła budowę księgi popytu i ogłosiła cenę ostateczną w wysokości 74 zł - poniżej ceny maksymalnej. W transzy inwestorów indywidualnych zostanie zaoferowane zaledwie 2,7% oferowanych akcji.

Cena akcji w ofercie publicznej dla obu transz inwestorów została wyznaczona na poziomie 74 zł na akcję, czyli o 9,76% niżej od przyjętej ceny maksymalnej 82 zł za akcję.

Kapitalizacja spółki przy cenie ostatecznej wynosi 5,04 mld zł.

„Podczas rozmów z wieloma potencjalnymi inwestorami, krajowymi i zagranicznymi, spotkaliśmy się z ich dużym zainteresowaniem naszym biznesem oraz pozycją, którą zbudowaliśmy na przestrzeni ponad 20 lat w obszarze serwisów rekrutacyjnych, jak i rozwiązań HR Tech w modelu SaaS” - powiedział Przemysław Gacek, współtwórca i prezes Grupy Pracuj.

„Dzięki ciągłym innowacjom i dogłębnemu zrozumieniu rynku, serwisy Pracuj.pl oraz Robota.ua są dzisiaj najbardziej rozpoznawalnymi markami rekrutacyjnymi w Polsce i na Ukrainie, a ze wspierającego procesy rekrutacyjne systemu eRecruiter korzysta regularnie ponad 1500 firm. Źródłem naszego sukcesu jest także zaangażowany zespół pracowników, liczący już ponad 800 osób. Jestem przekonany, że mamy dobre perspektywy dalszego rozwoju i wzrostu wartości Grupy Pracuj, wkrótce już jako spółki notowanej na giełdzie” – dodał.

Zobacz także: Debiut Grupy Pracuj: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Inwestorzy objęli wszystkie akcje oferty podstawowej oraz częściowo z opcji zwiększenia

Ostateczna liczba akcji oferowanych wyniosła 15 134 278, czyli powyżej oferty podstawowej. Zwiększony popyt pozwolił funduszowi TCV skorzystać z opcji rozszerzenia oferty, ale nie do zakładanej wartości maksymalnej.

Fundusz TCV zwiększył liczbę sprzedawanych akcji z 9 396 084 do 10 909 512 akcji. Tym samym zwiększył całkowitą liczbę akcji oferowanych z 13 620 850 akcji do 15 134 278 akcji.

Wartość oferty wyniosła więc 1,119 mld zł.

Transzy inwestorów indywidualnych zostanie zaoferowane 408 623 akcji, czyli 2,7% ostatecznej liczby akcji oferowanych. Jest to znacząco mniej niż zakładany próg maksymalny dla inwestorów indywidualnych, czyli 10% całej oferty. Może to wpłynąć na wysokość redukcji w tej transzy.

W następnym kroku Grupa Pracuj zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na głównym rynku GPW.

Przydział akcji nastąpi do 30 listopada. Spodziewany pierwszy dzień notowań to 9 grudnia 2021 r.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.