Deweloper gier Vixa Games wycofuje ofertę akcji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 lis 2021, 09:46

Deweloper gier Vixa Games wycofuje ofertę akcji

Vixa Games, niezależny deweloper gier, zdecydował się na wycofanie oferty publicznej akcji ze względu na niekorzystne obecnie warunki rynkowe. Oferta może być przeprowadzona ponownie w innym terminie.

Spółka planowała pozyskać do 3 mln zł na sfinansowanie tworzenia gier i powiększenie zespołu deweloperskiego.

Zarząd zaznacza, że zainteresowanie ofertą było duże, ale i tak nie pozwoliłoby na zamknięcie oferty na satysfakcjonującym poziomie.

„Przez ostatnie dni odbyliśmy szereg spotkań z inwestorami. Zainteresowanie inwestycją w naszą spółkę było duże, jednak nie na tyle, aby zamknąć Ofertę na satysfakcjonującym nas poziomie. Biorąc pod uwagę wypadkową kilku uwarunkowań, zarówno biznesowych, jak i rynkowych, zdecydowaliśmy o wycofaniu trwającej Oferty Publicznej Akcji Serii C, jednocześnie rozważamy przeprowadzenie jej w innym terminie. Nie był to czas stracony, zdobyliśmy cenny feedback od potencjalnych akcjonariuszy, weźmiemy pod uwagę ich oczekiwania i sugestie” – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.

Zobacz także: Deweloper gier Vixa Games rozpoczyna ofertę akcji i planuje debiut na NewConnect

Co dalej z zapisami i planami debiutu na NewConnect

Oferta publiczna została wycofana. Oznacza to, że inwestorzy, którzy wzięli w niej udział, nie są już związani złożonymi zapisami na akcje. Środki zostaną zwrócone na konta w ciągu 7 dni roboczych.

Obecnie Vixa Games skupia się na grudniowej premierze w trybie early access gry The Crackpet Show.

The Crackpet Show premiera

„The Crackpet Show pojawi się w trybie wczesnego dostępu na platformie Steam już 16 grudnia. Zaoferujemy rozgrywkę opartą na współpracy. Gracz wcieli się w zmutowane zwierzaki, które wystartują w transmitowanym w mediach turnieju w formie show. W trakcie rozgrywki postacie będą musiały stawić czoła niezliczonym hordom wrogów, by zdobyć popularność i sławę wśród widzów. Jednocześnie nasz zespół pracuje też nad grą Dino Galaxy Tennis, która pojawi się na rynku w 2022 roku” - mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.

Spółka nie zarzuca planów związanych z ofertą akcji. Rozważa przeprowadzenie emisji w przyszłości, ale już na zmienionych zasadach. Podtrzymuje też plany wejścia na NewConnect w drugim kwartale 2022 roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.