Grupa Murapol odwołała ofertę publiczną akcji. IPO dewelopera mieszkaniowego przesunięte
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 lis 2021, 16:04

Grupa Murapol odwołała ofertę publiczną akcji. IPO dewelopera mieszkaniowego przesunięte

Grupa Murapol, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, poinformowała o odstąpieniu od oferty publicznej akcji ze względu na niepewność na rynkach kapitałowych.

W ofercie publicznej zostały zaoferowane akcje już istniejące należące do większościowego akcjonariusza AEREF V PL Investment S.à r.l. Akcjonariusz sprzedający podjął decyzję o odwołaniu oferty powołując się na niekorzystne warunki rynkowe, wysoką zmienność i niepewność na rynkach kapitałowych, które wpłynęły na nastroje inwestorów.

Wartość całej oferty szacowana była na 571 mln zł przy wycenie spółki w wysokości ok. 1,6 mld zł.

Co dalej z zapisami i planami debiutu na GPW

Inwestorzy, którzy wzięli udział w ofercie publicznej Murapolu otrzymają zwrot środków na konta maklerskie do 7 dni, a ich deklaracje zostaną anulowane.

Zarząd oraz akcjonariusz sprzedający rozważą możliwość przeprowadzenia oferty publicznej w przyszłości, gdy warunki rynkowe będą bardziej sprzyjające. Deweloper nie podał jednak planowanej daty wznowienia procesu IPO.

Zobacz także: Debiut Grupy Murapol: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.