Bio Planet pozyskał w publicznej ofercie akcji 5,6 mln zł - wśród inwestorów Grzegorza Krychowiak
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 gru 2021, 15:42

Bio Planet pozyskał w ofercie publicznej 5,6 mln zł - wśród inwestorów Grzegorz Krychowiak

Trzeciego grudnia nastąpił przydział akcji Bio Planet, spółki z sektora konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej. Spółka pozyskała 5,6 mln zł na nowe zakłady konfekcjonowania. Przeniesienie notowań na główny rynek zaplanowane jest jeszcze w grudniu 2021 r.

Bio Planet ogłosił wyniki oferty publicznej. Inwestorzy objęli 350 879 akcji w tym 200 000 akcji nowej emisji o łącznej wartości 5,6 mln zł. Wartość oferty osiągnęła więc poziom 9,8 mln zł, a cena oferowanych akcji wyniosła 28 zł.

"Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych i branżowych – znaczny pakiet akcji objęła firma GK4 Food Sp. z o.o. kontrolowana pośrednio przez Grzegorza Krychowiaka, 86 krotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej będąca jednocześnie właścicielem marki żywności ekologicznej BioGol." - podano w komunikacie spółki.

Zobacz także: Debiut Bio Planet: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Przejście na główny rynek GPW w połowie grudnia

W ofercie publicznej Bio Planet, oprócz akcji istniejących, zostało zaoferowanych 200 000 akcji nowej emisji, z których spółka pozyskała wpływy w wysokości ok. 5,6 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na budowę oraz wyposażenie nowych zakładów konfekcjonowania.

"Wszystkie nowo wyemitowane przez nas akcje zostały nabyte przez inwestorów. Co więcej część swojego pakietu sprzedał także nasz akcjonariusz. Cieszy nas fakt, że akcje trafiły głównie do inwestorów indywidualnych oraz do nowego istotnego inwestora. Zwiększy to naszą atrakcyjność na rynku regulowanym i poprawi free float naszych akcji. Obserwujemy z optymizmem zwiększenie naszej rozpoznawalności na rynku kapitałowym. Bio Planet to marka od lat bardzo dobrze znana na rynku żywności ekologicznej. Teraz mogliśmy pokazać się inwestorom giełdowym i to z bardzo dobrej strony. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ofercie" – podsumował Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet.

Bio Planet jest obecnie notowany na rynku NewConnect. Przydział akcji nowej emisji jest kolejnym krokiem ku przeniesieniu notowań na parkiet podstawowy GPW.
 

Kurs akcji Bioplanet na NewConnect

Bioplanet


Spółka spodziewa się zmiany rynku w ciągu 2 tygodni, czyli w okolicach 17 grudnia. Ostateczna data pierwszego dnia notowań na rynku głównym zostanie podana w uchwale Giełdy Papierów Wartościowych.

Zobacz także: Debiuty w 2021 r. oraz artykuły o spółkach debiutujących

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.