Cloud Technologies z segmentu DataTech przeniesie notowania na GPW w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
07 gru 2022, 10:20

Cloud Technologies z segmentu DataTech przeniesie notowania na GPW w przyszłym tygodniu

Cloud Technologies z segmentu nowych technologii przeniesie notowania na główny parkiet GPW po 10 latach od debiutu na rynku NewConnect. Prospekt został już zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przy okazji zmiany rynku, Cloud Technologies nie zamierza przeprowadzać emisji akcji.

Data pierwszego notowania na GPW została też wyznaczona na poniedziałek 12 grudnia 2022 r. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w maju 2012 r. a jej kurs wzrósł od tamtego czasu o niemal 2000%. Zmiana rynku na parkiet podstawowy GPW jest elementem strategii rozwoju Cloud Technologies.

Cloud Technologies prowadzi działalność w segmencie DataTech. Specjalizuje się w marketingu Big Data. Spółka prowadzi jedną z największych na świecie hurtowni danych o zainteresowaniach użytkowników Internetu. Posiada także autorską technologię do integracji i zarządzania danymi.

Wspomaga marketerów w personalizacji kampanii reklamowych, co podnosi kilkukrotnie ich efektywność. Spółka dostarcza do domów mediowych i agencji marketingu internetowego wysokiej jakości dane do targetowania reklam cyfrowych.

Przeniesienie notowań jest istotnym krokiem w strategii rozwoju. Zarząd spodziewa się poprawy płynności akcji, ale przede wszystkim liczy na zwiększenie zainteresowania spółką inwestorów instytucjonalnych w tym także z zagranicy.

"Dołączenie do grona spółek notowanych na głównym rynku GPW jest kamieniem milowym w realizacji naszej strategii rozwoju na lata 2021-2023. Przygotowania do tego ważnego dla nas kroku prowadziliśmy równolegle do innych wpisanych w naszą strategię działań: przede wszystkim zwiększyliśmy dynamikę sprzedaży danych, a w lipcu przeprowadziliśmy zakończoną sukcesem akwizycję hiszpańskiej spółki TL1"  - mówi Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

"Jestem przekonany, że obecność na głównym rynku GPW pozwoli nam jeszcze lepiej pracować na rzecz osiągnięcia statusu wiodącego dostawcy danych na globalnym rynku" – dodaje prezes.

Zobacz także: Cloud Technologies publikuje wyniki za III kwartał 2022 roku 

Debiut Cloud Technologies już w poniedziałek

Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwały o dopuszczeniu akcji Cloud Technologies na rynek główny i o wyznaczeniu dniu pierwszego notowania na poniedziałek, 12 grudnia 2022 r. 

Zmianie rynku z NewConnect na rynek GPW nie będzie towarzyszyła emisja akcji.

Uwaga: niezrealizowane zlecenia na akcje Cloud Technologies po sesji w dniu 9 grudnia zostaną anulowane.

Będzie to już 8. debiut na głównym parkiecie GPW i także 8. przejście z NewConnect w tym roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.