Debiut na GPW i publiczna oferta akcji DB Energy coraz bliżej. KNF zatwierdził prospekt emisyjny spółki
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 lut 2023, 16:57

DB Energy coraz bliżej publicznej oferty akcji i debiutu na GPW. KNF zatwierdził prospekt emisyjny spółki

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w poniedziałek, 27 lutego 2023 r. prospekt emisyjny DB Energy, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Spółka planuje przeprowadzić emisję do 415 tys. akcji, z których sprzedaży środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój. DB Energy zamierza przenieść notowania na główny rynek GPW.

DB Energy oferuje kompleksowe usługi dotyczące poprawy efektywności energetycznej dużych i średnich zakładów przemysłowych. Wykonuje pełen pakiet usług, od identyfikacji punktów, które mogą poprawić operatywność, przez zaprojektowanie projektowanie i realizację przedsięwzięć w modelu generalnego wykonawcy lub modelu ESCO.

Oferta akcji DB Energy

Spółce sprzyja dynamicznie rozwijający się rynek efektywności energetycznej. Wzrost cen energii i zapotrzebowania na nią w przedsiębiorstwach sprawia, że firmy poszukują energooszczędnych rozwiązań. Szczególnie atrakcyjnym modelem rozliczenia się z klientami jest model ESCO. W nim klient nie musi ponosić nakładów inwestycyjnych, by zwiększyć efektywność energetyczną, ale dzieli się potem oszczędnościami. Im wyższe ceny prądu, tym większe przychody dla DB Energy.

DB Energy, widząc szansę na szybki rozwój, szuka więc wsparcia finansowego poprzez emisję akcji. zamierza też zmienić rynek notowań akcji z NewConnect na główny parkiet GPW.

„DB Energy stoi na solidnych fundamentach finansowych i ma ciekawe perspektywy rozwoju, dlatego wraz ze wzrostem biznesu chcemy zrealizować kolejne kroki na rynku kapitałowym. Przeniesie notowań spółki na Główny Rynek GPW pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć wiarygodność, przejrzystość działalności i otworzy dostęp do kolejnych grup inwestorów. W zależności od warunków rynkowych, nie wykluczamy zaoferowania inwestorom nowych akcji, o emisji których zdecydowali nasi akcjonariusze” – wyjaśnia Łukasz Feldman, dyrektor finansowy DB Energy.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy DB Energy podjęło decyzję o emisji do 415 tys. akcji. Prospekt emisyjny został zatwierdzony 27 lutego przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 

Kurs akcji DB Energy od debiutu na NewConnect

DB Energy (2)


Spółka nie podała jeszcze ceny akcji nowej emisji ani kwoty, którą zamierza pozyskać. Termin zapisów dla inwestorów indywidualnych także jeszcze nie został określony.

Zobacz także: Polityka dywidendowa Grupy Ambra zostanie utrzymana, mimo że spółka zmaga się z wpływem inflacji na marże

Debiut na GPW

Następnie DB Energy przeniesie notowania akcji z rynku NewConnect na GPW. Akcje nowej emisji od razu trafią na główny parkiet.

Spółka będzie notowana pod niezmienioną skróconą nazwą oraz tym samy tickerem. Będzie to dopiero 5. debiut na GPW spółek przenoszących się z rynku NewConnect i pierwszy w tym roku poprzedzony emisją akcji.

Zobacz także: TenderHut jeszcze w tym tygodniu przeniesie notowania na rynek główny

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.