Zapisy na akcje DB Energy do środy 29 marca do godz. 17:00
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 mar 2023, 09:24

Ostatni dzień zapisów na akcje DB Energy. Jeszcze tylko dziś do godz. 17:00

W środę, 29 marca 2023 r. kończą się zapisy dla inwestorów indywidualnych na akcje nowej emisji DB Energy. Spółka zamierza pozyskane środki przeznaczyć na przyspieszenie rozwoju, w tym na rozszerzenie działań zyskującą na popularności, metodą ESCO. Spółka przeniesie notowania z NewConnect na główny rynek GPW.

DB Energy specjalizuje się w usługach zmniejszających zużycie energii dla firm przemysłowych, oferując kompleksowe wsparcie od identyfikacji przedsięwzięć, poprzez doradztwo i audyt, projektowanie oraz wykonanie inwestycji w modelu ESCO lub Generalnym Wykonawstwie. W ramach gotowego projektu firma oferuje również usługi zarządzania efektywnością energetyczną, w tym monitorowanie instalacji przemysłowych oraz dalszą optymalizację ich wykorzystania energii. Cena maksymalna w ofercie dla inwestorów indywidualnych wynosi 29 zł.
 

Notowania DB Energy od debiutu na NewConnect

DB Energy (1)

Zobacz także: Analiza DB Energy: oferta publiczna i przejście na GPW - co warto wiedzieć o spółce

Model ESCO

DB Energy skupia się obecnie przede wszystkim na rozszerzaniu portfolio projektów w modelu ESCO, który zdobywa popularność w Polsce i jest już dobrze znany w Europie Zachodniej.

Model ESCO to forma finansowania i realizacji inwestycji mającej na celu oszczędność energii. W ramach tego modelu, klient nie ponosi kosztów inwestycyjnych oraz większości ryzyka technicznego, które spoczywa po stronie DB Energy.

Po zakończeniu inwestycji, zyski z oszczędności energii są dzielone między klientem a DB Energy na podstawie umów, które zazwyczaj przewidują większą część dla wykonawcy. Taki podział trwa zwykle przez 5-10 lat, po czym cała instalacja przechodzi na własność klienta.

Model ESCO pozwala klientom na oszczędność energii bez potrzeby własnego finansowania i realizacji inwestycji, co prowadzi do wzrostu zysków dla obu stron. Każda ilość oszczędzonej energii w ten sposób przyczynia się do zwiększenia zysków klienta.

Dlatego też większość zebranego kapitału zostanie wykorzystana na rozwój działalności, w tym na realizację projektów w modelu ESCO.

DB Energy: Model ESCO

Model ESCO DB Energy
Źródło: DB Energy

Zapisy na akcje DB Energy

Tylko dziś, do godziny 17:00, 29 marca 2023 r. potrwają zapisy na akcje nowej emisji DB Energy.

Cena obowiązująca w zapisach dla inwestorów indywidualnych wynosi 29 zł za akcję. Cena ostateczna i liczba oferowanych akcji zostanie podana 30 marca.

DB Energy przewiduje, że przeniesienie notowań z NewConnect na parkiet podstawowy GPW nastąpi około 24 kwietnia.

Spółka będzie notowana na GPW pod niezmienioną skróconą nazwą „DBENERGY” i tickerem „DBE”.

Harmonogram oferty publicznej akcji DB Energy

TerminCzynność
17 marca 2023 r.Publikacja ceny maksymalnej
20 - 29 marca 2023 r. (29 marca 2023 r. zapisy do godz. 17.00)Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów detalicznych
20 - 30 marca 2023 r. (30 marca 2023 r. do godz. 15.30)Proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych
30 marca 2023 r.Ustalenie i opublikowanie ceny emisyjnej akcji oferowanych
6 kwietnia 2023 r.Przydział akcji oferowanych
około 21 kwietnia 2023 r.Rejestracja PDA na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych
około 21 kwietnia 2023 r.Ostatni dzień notowań akcji na Newconnect i dopuszczenie akcji do obrotu na GPW
około 24 kwietnia 2023 r.Zakładany pierwszy dzień notowań akcji oraz PDA, na rynku równoległym GPW (dzień ten jest zależny od decyzji GPW i KDPW)

Zobacz także: Analiza DB Energy: oferta publiczna i przejście na GPW - co warto wiedzieć o spółce 
 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.