DB Energy uplasował w emisji wszystkie akcje. Cena emisyjna niższa o 10% od ceny maksymalnej
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 mar 2023, 21:17

DB Energy uplasował w emisji wszystkie akcje. Cena emisyjna niższa o 10% od ceny maksymalnej

DB Energy, spółka z sektora usług poprawy efektywności energetycznej dla przemysłu, podała w czwartek, 30 marca, cenę emisyjną akcji oraz ostateczną liczbę oferowanych akcji.

Cena ostateczna w emisji akcji DB Energy została ustalona w wysokości 26 za akcję, czyli o 10,3% niżej od ceny maksymalnej, przy której trwały zapisy dla inwestorów detalicznych, wynoszącej 29 zł za akcję.

DB ENERGY WYKRES

Inwestorzy obejmą w ofercie wszystkie 415 tys. akcji nowej emisji. Pozyskana przez spółkę kwota brutto wyniesie więc 10,8 mln zł.

Transzy inwestorów indywidualnych przydzielono 22,4% oferowanych akcji. Co mieści się w zaproponowanym wcześniej przez zarząd przedziale (20%-30%).

Zobacz także: Analiza DB Energy: oferta publiczna i przejście na GPW - co warto wiedzieć o spółce 

Debiut DB Energy na GPW już w drugiej połowie kwietnia

Według harmonogramu, przydział akcji oferowanych nastąpi 6 kwietnia, a rejestracja PDA na rachunkach inwestorów będzie w okolicach 21 kwietnia.

Debiut na rynku podstawowym GPW przewidziany jest na ok. 24 kwietnia 2023 r. Ostateczna data zostanie podana w uchwale Giełdy Papierów Wartościowych.

Spółka będzie notowana na głównym rynku pod niezmienioną nazwą „DBENERGY” i tickerem „DBE”.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.