Cena maksymalna w emisji akcji Urteste ustalona
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 kwi 2023, 16:43

Cena maksymalna w emisji akcji Urteste ustalona. Spółka MedTech przejdzie na główny rynek GPW z NewConnect

Urteste, spółka tworząca unikalną technologię wykrywania chorób nowotworowych na podstawie próbek moczu, podała cenę maksymalną w ofercie akcji. Spółka planuje pozyskać do 55 mln zł na dokończenie prac nad autorskimi projektami. Cena emisyjna zostanie podana przed zapisami w transzy inwestorów indywidualnych.

W związku z trwającą ofertą akcji, Urteste ustanowił cenę maksymalną w wysokości 150 zł za akcję, która nie odbiega od bieżącej ceny akcji na rynku NewConnect.
 

URTESTE WYKRES


Według prospektu emisyjnego Urteste ma zamiar wyemitować 395.286 nowych akcji w celu pozyskania 55 mln zł przede wszystkim na dokończenie prac dotyczących projektu PANURI. Pozostałe środki posłużą prowadzeniu prac związany z projektem MULTI-CANCER oraz finansowaniu ochrony patentowej i utrzymania laboratorium do końca 2025 r.
 

Cele emisyjne Urteste

Zobacz także: DB Energy uplasował w emisji wszystkie akcje. Cena emisyjna niższa o 10% od ceny maksymalnej

Oferta akcji Urteste i przejście na GPW

Zapisy w transzy inwestorów detalicznych rozpoczną się już we wtorek 11 kwietnia 2023 r. i potrwają do 20 kwietnia 2023 r. do godziny 17:00. Co istotne, wcześniej zostanie podana cena emisyjna, po której inwestorzy indywidualni będą mogli składać zlecenia.

Przydział akcji oferowanych nastąpi 26 kwietnia. Następnie notowania akcji zostaną przeniesione na główny parkiet GPW. Tam także będą od razu notowane prawa do akcji nowej emisji. Przewidywany zmiany rynku to 3 tygodnie od przydziału akcji.

Szczegóły oferty publicznej: https://urteste.eu/oferta-publiczna/

Harmonogram oferty Urteste

Harmonogram

Zobacz także: Oferty publiczne i debiuty mogą wrócić w drugiej połowie 2023 r. Rynek IPO czeka na pozytywne sygnały makroekonomiczne

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.