Ostatni dzień zapisów na akcje Urteste. Spółka przechodzi na parkiet główny GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
04 maj 2023, 10:21

Ostatni dzień zapisów na akcje Urteste, spółki biotechnologicznej. W planach przejście na parkiet główny GPW

Czwartek, 4 maja 2023 r. jest ostatnim dniem zapisów na akcje Urteste. Spółka zamierza pozyskać środki na doprowadzenie do sprzedaży lub licencjonowania technologii partnerowi strategicznemu. Po zakończeniu oferty Urteste przeniesie akcje z NewConnect na rynek podstawowy GPW.

Urteste rozwija innowacyjną technologię służącą do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Spółka opracowuje platformę diagnostyczną, która pozwala na wykrywanie różnych typów nowotworów z jednej próbki moczu za pomocą enzymatycznej metody. Co wyróżnia testy Urteste, to ich nieinwazyjny charakter, gdyż opierają się na badaniu aktywności enzymów w moczu, a nie na pomiarze stężeń biomarkerów, jak to ma miejsce w przypadku konkurencyjnych testów. Dzięki temu przeprowadzenie testów jest łatwiejsze, a technologia tańsza w zastosowaniu, gdyż nie wymaga drogiego sprzętu analitycznego.

Zobacz także: Biotechnologiczna spółka Urteste startuje z ofertą akcji i przechodzi na GPW z NewConnect. Co warto wiedzieć o jej działalności 

W trwających zapisach na akcje Urteste, wyznaczona została cena ostateczna w wysokości 110 zł Inwestorzy indywidualni mogą więc zapisać się na akcje bez obawy redukcji powodowanej przez zapisy po cenie wyższej niż ostateczna. Pozostaje wciąż ryzyko redukcji wynikającej z potencjalnie dużego zainteresowania ze strony inwestorów detalicznych. Spółka proponuje dla tej transzy 10% akcji oferowanych. Choć nie wyklucza też zwiększenia odsetka akcji dla tej transzy. Zmniejszone jest też znacząco ryzyko niedojścia oferty do skutku. Główny akcjonariusz Urteste zobowiązał się do pokrycia ewentualnych braków w zebranych środkach.

Notowania Urteste od debiutu na NewConnect

URTESTE WYKRES

Zobacz także: Główny akcjonariusz wierzy w Urteste i zapewni finansowanie projektu PANURI, jeżeli spółka nie pozyska wystarczających środków z oferty publicznej 

Zapisy w ofercie akcji Urteste i przejście na GPW

Zapisy na akcje nowej emisji Urteste zakończą się pod koniec dnia 4 maja (czwartek).

Przydział akcji nastąpi już 9 maja 2023 r. Około trzy tygodnie po przydziale spółka spodziewa się przejścia z NewConnect na główny parkiet GPW. Przeniesione zostaną wszystkie akcje już istniejące i notowane na NewConnect oraz rozpoczną się notowania praw do akcji nowej emisji.

Spółka będzie notowana na GPW pod niezmienioną skróconą nazwą „URTESTE” i tickerem „URT”.

Harmonogram oferty publicznej akcji Urteste

TerminCzynność
11 kwietnia - 4 maja do godz. 23:59Zapisy na Akcje Serii E w transzy inwestorów detalicznych
11 kwietnia - 4 maja do godz. 17:00Zapisy na akcje oferowane w transzy dużych inwestorów
9 maja 2023 r.Przydział akcji oferowanych
Około 3 tygodnie od przydziału Akcji OferowanychPrzewidywany termin dopuszczenia do obrotu oraz rozpoczęcia notowań akcji istniejących i praw do akcji na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, analizy IPO w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.