Oferta akcji Urteste zakończona sukcesem. Biotechnologiczna spółka przeniesie notowania na GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 maj 2023, 13:34

Oferta akcji Urteste zakończona sukcesem. Biotechnologiczna spółka przeniesie notowania na GPW

Zarząd Urteste poinformował o zakończonej sukcesem ofercie akcji. Spółka pozyskała z emisji akcji 29,6 mln zł brutto oraz otrzyma wsparcie od inwestora Twiti Investments Limited w formie dodatkowych środków, niezbędnych do realizacji priorytetowych celów. W transzy inwestorów indywidualnych nie wystąpiła redukcja akcji. Urteste przeniesie notowania z NewConnect na główny rynek GPW.

Biotechnologiczna spółka Urteste, rozwijająca innowacyjną technologię służącą do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, w rozpoczętej pod koniec marca ofercie akcji, zamierzała pozyskać 43,5 mln zł brutto. Ostatecznie zebrała od inwestorów środki w wysokości 29,6 mln zł brutto przydzielając im 269.389 akcji z wcześniejszych zakładanych 395.286, które reprezentują 19,11% podwyższonego kapitału zakładowego. Pozostałą część brakującego kapitału ma pokryć, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jeden z głównych akcjonariuszy, fundusz Twiti Investments Limited.

„Środki pozyskane z oferty publicznej akcji oraz zawarta umowa inwestycyjna z Twiti Investments Limited umożliwiają nam dalszy dynamiczny rozwój technologii Urteste służącej do wczesnej diagnostyki nowotworów oraz zapewniają możliwość realizacji ważnych kamieni milowych w priorytetowym projekcie PANURI. Badania kliniczne, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami planujemy rozpocząć w 2023 r. Wspólnie z naszym partnerem transakcyjnym, firmą Clairfield Partners LLC w najbliższych kwartałach będziemy również intensyfikowali prace związane z procesem komercjalizacji. Wyraźnie dostrzegamy, że nasza technologia spełnia wszystkie najważniejsze cechy testów przesiewowych, dzięki czemu bardzo dobrze wpisuje się w globalny trend rosnących nakładów inwestycyjnych w obszarze wczesnej diagnostyki nowotworów. Wszystkie te elementy powodują, że przyszłość Urteste oceniamy pozytywnie” – mówi Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste.

„Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonej oferty. Dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy wzięli udział w ofercie za okazane nam zaufanie” – dodaje.

Według planów zarządu, pozyskane środki posłużyć mają, w zdecydowanej większości, kontynuacji prac związanych z realizacją projektu PANURI oraz dalszych prac nad projektem MULTI-CANCER. Część środków będzie przeznaczona na finansowanie kosztów uzyskania i utrzymania ochrony patentowej oraz laboratorium. Zebrana kwota ma wystarczyć na prace do końca 2025 r.

Zobacz także: Biotechnologiczna spółka Urteste startuje z ofertą akcji i przechodzi na GPW z NewConnect. Co warto wiedzieć o jej działalności 

Droga na parkiet podstawowy GPW

Dla transzy inwestorów detalicznych przydzielono 23% akcji oferowanych. Jednocześnie nie wystąpiła redukcja zapisów. Na ten moment inwestorzy, którzy zaangażowali się w ofercie mogą cieszyć się kilkunastoprocentowym zyskiem z inwestycji gdyż cena rynkowa akcji Urteste wynosi obecnie 127 zł i jest wyższa od ceny ostatecznej w ofercie akcji, która wyniosła 110 zł.
 

Kurs akcji Urteste od debiutu na NewConnect

Urteste (2)


Akcje zostały już przydzielone na konta maklerskie. Dopuszczenie do obrotu praw do akcji, czyli debiut na głównym rynku GPW, ma nastąpić za około trzy tygodnie od przydziału. Możemy się więc spodziewać, że zmiana rynku, wraz z przeniesieniem notowań wszystkich akcji, nastąpi na przełomie maja i czerwca. Spółka będzie notowana na GPW pod niezmienioną skróconą nazwą „URTESTE” i tickerem „URT”.

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.