Ostatni dzień zapisów w ofercie akcji Scanway, spółki z sektora kosmicznego
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 cze 2023, 09:58

Ostatni dzień zapisów w ofercie akcji Scanway, spółki z sektora kosmicznego

Dziś do północy (27 czerwca), trwają zapisy na akcje polskiej spółki z sektora kosmicznego, Scanway, Spółka zamierza pozyskać do 8,5 mln zł na dalszy rozwój. Następnie, już w drugiej połowie 2023 r. ma w planach debiut na NewConnect.

Scanway działa w dwóch obszarach: sektorze kosmicznym i przemysłowym. Specjalizuje się w produkcji, wdrażaniu i utrzymaniu systemów wizyjnych i optoelektroniki. Oba sektory są ze sobą powiązane technicznie i biznesowo, ale zapewniają niezależne źródła przychodów.

W sektorze kosmicznym Scanway oferuje ładunki optyczne do satelitów, takie jak teleskopy do obserwacji Ziemi, systemy optyczne oraz systemy do obrazowania i analizy. Dodatkowo, dostępne są systemy wizyjne monitorujące infrastrukturę orbitalną.

W sektorze przemysłowym Scanway dostarcza autorskie systemy wizyjne do kontroli jakości wyrobów fabrycznych. Te systemy przyczyniają się do poprawy jakości produktów i generują oszczędności dla producentów.

Zobacz także: Scanway, spółka z sektora kosmicznego, prowadzi emisję akcji i zapowiada debiut na NewConnect. Co warto wiedzieć 

Cele emisji i oferta akcji

Spółka planuje pozyskać do 8,5 mln zł netto (9 mln zł brutto) głównie na rozwój obszaru działalności kontroli jakości dla przemysłu, czyli działu zaawansowanej wizji maszynowej. Drugim istotnym celem jest wsparcie rozwoju linii produkcyjnej instrumentów satelitarnych, co zwiększy kompleksowość usług poprzez przejęcia niższych ogniw łańcucha dostaw.

„Linia SOP (Scanway Optical Payload) jest główną linią produktową gałęzi kosmicznej Scanway Space, która pozwala i powinna pozwolić w przyszłości na uzyskanie najwyższe marże oraz ulegnie istotnemu skalowaniu sprzedażowemu wraz z przewidywanym rozwojem globalnego sektora kosmicznego i konstelacji satelitarnych” – czytamy w memorandum.

Zapisy na akcje zakończą się dziś, 27 czerwca o północy. Inwestorzy mogą składać dyspozycje objęcia akcji w cenie emisyjnej 45 zł za jedną akcję.

Spółka planuje wyemitować maksymalnie 200 tysięcy akcji, które będą odpowiadać za 15,5% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, pod warunkiem uplasowania całej oferty.

Scanway, po zakończeniu oferty akcji rozpocznie starania o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku NewConnect. Debiut na rynku alternatywnym GPW planowany jest na drugie półrocze 2023 r.

Zapisy prowadzone są przez DM Navigator oraz przez stronę spółki, gdzie dostępny jest formularz zapisu: https://ipo.scanway.pl/

Harmonogram oferty Scanway

Terminy (rok 2023)Zdarzenie
4 czerwcaPublikacja Memorandum
do 20 czerwca (do godz. 15:00)Budowa Księgi Popytu (book building)
21 czerwca (do godz. 12:00)Ustalenie Ceny Emisyjnej i alokacja Akcji Oferowanych
21 czerwcaRozpoczęcie przyjmowania Zapisów i wpłat na Akcje Oferowane
27 czerwca - do godz. 23:59 w przypadku Zapisów składanych elektronicznie; 27 czerwca - do godz. 18:00 w przypadku Zapisów składanych osobiście lub korespondencyjnieZakończenie przyjmowania Zapisów i wpłat na Akcje Oferowane
28 czerwcaEwentualne przyjmowanie Zapisów i wpłat od Inwestorów Zastępczych
29 czerwcaPrzydział Akcji Nowej Emisji oraz podanie do publicznej wiadomości wyników Oferty Publicznej

Zobacz także: Biznes w kosmosie. Na czym polskie spółki mogą zarabiać w przestrzeni kosmicznej - Jędrzej Kowalewski, Podcast 21% rocznie

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.