Cena ostateczna w ofercie akcji Murapol ustalona. Deweloper zadebiutuje na GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
06 gru 2023, 07:14

Cena ostateczna w ofercie akcji Murapol ustalona. Deweloper zadebiutuje na GPW

Murapol zakończył budowę księgi popytu prowadzonej w związku z ofertą akcji i debiutu na GPW. Spółka sprzeda akcje po niższej cenie niż założona cena maksymalna. Jednak popyt był na tyle duży, że oferujący zdecydował się na sprzedaż dodatkowego pakietu akcji.

W ofercie akcji Murapol ustalono cenę ostateczną w wysokości 33 zł za jedną akcję, czyli o -5,71% niższą niż cena maksymalna (35 zł). Sprzedający akcje zdecydował się na zwiększenie pakietu z 25% kapitału zakładowego spółki do 30%. Tym samym oferta Murapolu była jedną z największych na GPW, a jej wartość przekroczyła 404 mln zł. Kapitalizacja spółki wyniesie około 1,35 mld zł.

Inwestorom indywidualnym zaoferowano 7% akcji oferowanych, co może oznaczać wysoką redukcję. Jednak spółka nie podała jeszcze poziomu redukcji zapisów w tej transzy.

Murapol jest czołowym polskim deweloperem, działającym na rynku od ponad 20 lat. Oferuje mieszkania w segmencie "afordable" i „afordable premium”. Spółka jest geograficznie zdywersyfikowana i obecna w 19 miastach Polski. Murapol ma zintegrowany model biznesowy, od pozyskiwania gruntów do sprzedaży. Stosuje technologię BIM i "Unit 94" w procesie budowlanym. Posiada 25 biur sprzedaży.

"Podczas rozmów z wieloma krajowymi i międzynarodowymi inwestorami spotkaliśmy się z prawdziwym zainteresowaniem pionowo zintegrowanym modelem biznesowym Grupy Murapol, wypracowanym w ciągu ponad dwóch dekad obecności na polskim rynku mieszkaniowym. Nasze wyniki operacyjne i finansowe ostatnich okresów pokazują odporność na wahania koniunktury. Nasza mocna pozycja rynkowa to efekt pracy organicznej oraz konsekwencji w umacnianiu produktu w segmencie popularnym i popularnym premium. Posiadamy też umiejętność odnawiania banku ziemi w szybszym tempie niż tempo sprzedaży – zwiększyliśmy rozmiar i poprawiliśmy strukturę naszego banku ziemi. To on stanowi fundament dalszego wzrostu w najbliższych latach. Grupa Murapol ma szeroki zakres kompetencji i dobre perspektywy do dalszego rozwoju na rynku mieszkaniowym w Polsce, a niebawem już jako spółka notowana na GPW" – mówi Nikodem Iskra, prezes Grupy Murapol.

Zobacz także: Debiut Murapol: analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Oferta akcji Murapol i debiut na GPW

Murapol zakończył we wtorek, 5 grudnia zapisy w transzy inwestorów indywidualnych. Ustalił także cenę ostateczną w wysokości 33 zł za akcje. Spółka nie podała jednak poziomu redukcji zapisów – należy się spodziewać tej informacji w najbliższych dniach lub najpóźniej 13 grudnia, kiedy nastąpi przydział akcji.

Deweloper będzie notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych prawdopodobnie już od 15 grudnia. Będzie to pierwsze i ostatnie IPO oraz debiut na GPW w tym roku, nie licząc przenosin spółek z NewConnect.

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, analizy, artykuły w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.