Debiut BrainScan na NewConnect już jutro
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 maj 2024, 16:49

Na GPW trafi spółka z sektora medtech. Debiut BrainScan na NewConnect już jutro

BrainScan, spółka z branży medycznej znana z zaawansowanych rozwiązań w diagnostyce obrazowej mózgu, w najbliższą środę zadebiutuje na rynku NewConnect. Spółka ma w planach dalszy rozwój innowacyjnych technologii oraz ekspansję na rynki międzynarodowe. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji. Będzie to już czwarty debiut w tym roku na alternatywnym rynku GPW.

Spółka oferuje rozwiązania, które znajdują zastosowania w diagnostyce obrazowej mózgu, wykorzystując zaawansowaną sztuczną inteligencję. Najważniejszym produktem spółki jest system BrainScan CT, który przeszedł już testy w warunkach szpitalnych. Dzięki niemu procesy diagnostyczne są optymalizowane, a czas między badaniem a decyzją o podjęciu leczenia znacznie skrócony.

Platforma BrainScan CT dostarcza wyniki analizy tomografii głowy w mniej niż 3 minuty, co znacząco zwiększa efektywność interwencji medycznych. System potrafi identyfikować patologie takie jak guzy, krwotoki oraz inne nieprawidłowości, wykorzystując zaawansowane techniki głębokiego uczenia.

Zobacz także: Udana oferta akcji dewelopera gier Lichthund i zapowiedź debiutu na NewConnect

Plany rozwoju

BrainScan zamierza kontynuować badania i rozwój w obszarze sztucznej inteligencji oraz analizy obrazów mózgu, wprowadzając nowe funkcje do swojego systemu BrainScan CT. Spółka planuje rozwijać swoją unikalną bazę danych diagnostycznych, co pozwoli na doskonalenie algorytmów oraz zwiększanie precyzji diagnostycznej.

Planuje rozszerzenie swojej obecności na rynkach międzynarodowych poprzez strategiczne partnerstwa, dostosowując rozwiązania do specyficznych potrzeb różnych placówek medycznych. Firma zamierza także starać się o kolejne certyfikaty, potwierdzające zgodność z najwyższymi standardami jakości.

Debiut już w środę

Już w środę zadebiutuje BrainScan na alternatywnym rynku NewConnect. Będzie czwartą spółką wchodzącą na alternatywny rynek od początku roku. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą "BRAINSCAN" i tickerem "BSN".

nazwa spółkiBrainScan Spółka Akcyjna
ticker/nazwa skróconaBRAINSCAN/BSN
miejsce siedzibyGdańsk
podstawowy przedmiot działalnościstworzenie i komercjalizacja systemu wspomagającego interpretację badań obrazowych tomografii komputerowej głowy
debiut na NC w 20244.
spółka na NC357.
sektoroprogramowanie
spółka w sektorze23.
subskrypcja/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna)
wartość oferty akcji serii B
T, oferta publiczna subskrypcji serii B
5.920.000 zł
wartość spółki*43.197.500 zł
wartość instrumentów wprowadzanych*43.197.500 zł
%free float (poniżej 5% w akcjach objętych wnioskiem)18,63
wartość free float* (w akcjach objętych wnioskiem8.047.500 zł
%free float (poniżej 5% we wszystkich akcjach)18,63
wartość free float* (we wszystkich akcjach)8.047.500
łaczna liczba akcjonariuszy objętych wnioskiem33
Autoryzowany DoradcaNavigator Capital SA

* wg proponowanego kursu odniesienia wnoszącego: 37,00 zł
Źródło GPW

Zobacz także: Europejski rynek IPO odżył. Czy przełoży się to także na polską giełdę? Wnioski z raportu PwC

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.