9 najlepszych podcastów o inwestowaniu według Strefy Inwestorów
Prezentujemy listę anglojęzycznych podcastów o inwestowaniu, których regularne słuchanie może okazać się pomocne w nawigowaniu portfelem inwestycyjnym.
To chyba znak, że jesteśmy w środku sezonu ogórkowego. Ale postanowiliśmy uaktualnić naszą listę najlepszych anglojęzycznych podcastów traktujących o inwestowaniu. Poprzednie zestawienie – trudno w to uwierzyć – ma już 2,5 roku, więc doszliśmy do wniosku, że pora na nowe.
Chcieliśmy podkreślić, że wszystkie podcasty z tamtego zestawienia polecamy, dlatego nie ma ich w tym. Przypomnijmy, że były to:
- The Meb Faber Show,
- Exchanges at Goldman Sachs,
- BreakingBanks,
- Option Insider Radio,
- Invest Like the Best with Patrick O’Shaughnessy,
- The Investor’s Podcast,
- Bloomberg Masters in Business,
- Trend Following Radio.
Na poniższej nowej liście umieściliśmy takie, których wtedy nie docenialiśmy, lub takie, które są nowością i już zostały pozytywnie „przetestowane w boju”.
Animal Spirits Podcast
Michael Batnick i Ben Carlson to dwaj eksperci inwestycyjni z firmy Ritholtz Wealth Management. Prowadzą z gracją podcast, w którym można posłuchać niezwykle ciekawych podsumowań i prognoz. Nie pomijają niczego ważnego, co dzieje się na rynku giełdowym.
Behind the Markets Podcast
Jeremy Schwartz CFA, dyrektor działu analiz firmy inwestycyjnej WisdomTree oraz prof. Jeremy Siegel, autor książki „Stocks for the Long Run”, prowadzą ten podcast o inwestowaniu dla średnio i mocno zaawansowanych. Ostrzegamy, że niektóre odcinki są mocno specjalistyczne. Co ciekawe, rozmowy dotyczą nie tylko publicznego rynku akcji, ale też private equity. Goście nie mają może nazwisk z pierwszych stron gazet, ale zawsze są to eksperci w swojej dziedzinie.
Zobacz także: Nie można wykluczyć, że premiera gry Cyberpunk 2077 zostanie przesunięta po raz kolejny– mówi Maciej Kietliński, analityk Noble Securities
Bull / Bear Radio
Eksperci firmy inwestycyjnej WBI Matt Schreiber i Don Schreiber Jr. starają się w prosty i przystępny sposób komentować wydarzenia rynkowe. I udzielać porad inwestycyjnych. Mieli przerwę w nadawaniu, wrócili w dobrej formie.
Capital Allocators
Jeden z najważniejszych obecnie podcastów o inwestowaniu. Każdy szanujący się inwestor musi go subskrybować, po prostu to jest obowiązek. Ted Seides rozmawia o bieżących, ale i ponadczasowych kwestiach, ze specjalistami ze świata finansów i inwestowania. Wielu z nich ma znane nazwiska. Wśród gości Seidesa znajdziemy Bena Inkera, Annie Duke, Michaela Mauboussina, Grega Zuckermana, Michael’a Novogratza, Matta Levine’a. Jeśli nie znacie choćby trzech spośród tych postaci, to trudno uwierzyć, że na serio interesujecie się inwestowaniem…
Investing Insights Morningstar
Firma Morningstar znana jest chyba wszystkim którzy nieco mocniej siedzą w tematyce funduszy inwestycyjnych. I rzeczywiście, odcinki tegoż podcastu bardzo często są poświęcone tej tematyce. Ale nie wszystkie, bo można posłuchać także o tym, jak ceny ropy reagują na kryzysy gospodarcze, czy jaki jest zestaw zdrowych nawyków profesjonalnego inwestora.
The Acquirer’s Podcast
Tobias Carlisle z firmy inwestycyjnej Acquirers Funds to jeden z najlepszych prowadzących inwestycyjne podcasty. Zawsze żywy, uśmiechnięty, jakby wypił dwie filiżanki kawy i właśnie dowiedział się, że będzie miał kolejne dziecko. Taka postawa dodaje sporo wartości do podcastu, który prowadzi. Prowadzone przez niego rozmowy są zawsze w pełni profesjonalne, pogłębione. Dowód? Wystarczy posłuchać jego wywiadu z Cliffem Asnessem z 6 lipca br.
Stansberry Investor Hour
Podcast głównie o inwestowaniu i rynku finansowym, ale też o polityce czy gospodarce. Nie tylko o akcjach, ale też o bitcoinie. Prowadzi go Dan Ferris z firmy inwestycyjnej Stansberry. Bardzo często gośćmi podcastu są znakomitości, takie jak Jim Rogers, Kevin O’Leary, Glenn Beck, PJ O’Rourke, Ron Paul. Widzicie przechył libertariański? Tak, zgadza się, taki profil ma ten podcast.
Center For Investment Excellence
Podcast prowadzony przez specjalistów z firmy J.P. Morgan Asset & Wealth Management. Ma on za cel pomóc inwestorom skonstruować mocne, stabilne portfele inwestycyjne. Jest dużo o inwestowaniu w wartość, na rynku nieruchomości, o bieżącej sytuacji gospodarczej.
Behind the Money - Financial Times
Na koniec podcast, który jest niezwykle ciekawy i sprawnie realizowany, ale nie dotyczy bezpośrednio tematyki inwestycyjnej. Chodzi o Behind the Money - Financial Times. Dziennikarze tego szacownego brytyjskiego medium starają się przybliżać kulisy świata finansów. I czasami zahaczają o temat stricte giełdowy. Na przykład w jednym z ostatnich odcinków zaprezentowali kulisy afery Wirecard – pierwszej spółki z niemieckiego indeksu DAX30, która ogłosiła bankructwo.