Nowe rekomendacje dla CD PROJEKT, 11 bit studios, PlayWay i Ten Square Games. Akcje producentów gier powinny rosnąć
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 lip 2019, 16:45

Vestor sypnął rekomendacjami dla producentów gier. Potencjał wzrostu akcji CD PROJEKT to prawie 30%

Vestor Dom Maklerski dokonał aktualizacji rekomendacji dla największych spółek gamingowych z GPW. Opublikowana analiza dotyczy zarówno spółki CD PROJEKT, PlayWay, 11 bit studios i Ten Square Games. Cena docelowa dla twórców Cyberpunka 2077 została podniesiona do 273 zł, przy kursie odniesienia 215 zł. Jeżeli chodzi o 11 bit studios cena wzrosła do 440 zł, a w przypadku PlayWay do 205 zł.

rekomendacje

Źródło: Vestor DM

„Kupuj” dla CD PROJEKT

Mimo że targi E3 miały miejsce miesiąc temu, to emocje wciąż nie opadły po prezentacji „Cyberpunka 2077” i wystąpieniu Keanu Reevsa. Tego wydarzenia chyba nie trzeba nikomu przypominać, a tym samym Vestor DM podniósł cenę docelową dla CD PROJEKT o 27%. Wycena spółki przy tej cenie wynosi ponad 25 mld zł.

Po ogłoszeniu daty premiery Cyberpunka, notowania osiągnęły historyczne maksima i zatrzymały się na cenie 233 zł. Od czasów konferencji w Los Angeles polska gra znajduje się również na pierwszym miejscu na Wishliście serwisu Steam. Vestor DM, oprócz rekomendacji, zwiększył również szacowaną sprzedaż gry do 26 mln kopii w pierwszym roku od premiery.

Sprzedaż Cyberpunka wpłynie nie tylko na wartość spółki, ale również pozwoli wypłacić kolejną dywidendę w historii wg analityków Vestora. W tym roku CD PROJEKT wypłacił po raz drugi dywidendę, a inwestorzy otrzymali 1,05 zł na akcję. Jednak prezes Kiciński podtrzymuje, że spółka nie planuje wprowadzić polityki dywidendowej. Według prognoz spółka powinna do 2022 roku zbudować dwa zespoły, które będą liczyć po 500 osób.

Notowania CD Projekt (6 miesięcy)

CD Projekt

Zobacz także: Kurs akcji CD PROJEKT najwyżej w historii. Cyberpunk 2077 zadebiutował na pierwszym miejscu listy bestsellerów Steam

„Kupuj” dla PlayWay

Vestor DM podniósł cenę docelową PlayWaya do 205 zł, przy kursie odniesienia 178 zł. Dzisiaj notowania idą w górę i już są na poziomie 188 zł. Spółka odnosi sukcesy w produkcji gier komputerowych, a w szczególności dużą popularnością cieszy się Car Mechanic Simulator. W ostatnim czasie PlayWay zdecydował się na wydawanie swoich produkcji również na konsole PS4 oraz XBOX.

Prezes spółki, Krzysztof Kostkowski nie zwalnia tempa i w tym roku zapowiada jeszcze kilkanaście premier. Ostatnio udzielił wywiadu dla magazynu Forbes, w którym przyznał, że wciąż poszukuje polskiego „Minecrafta”.

PlayWay zdecydował również o wypłacie dywidendy w wysokości 2,49 zł na akcję. Przypominamy, że ostatnim dniem z prawem do dywidendy będzie 19 lipca, a wypłata nastąpi 29 lipca. Również wyniki finansowe za I kwartał były dużym zaskoczeniem zarówno dla inwestorów jak i analityków. Przychody znacząco przewyższyły oczekiwania, które były dwukrotnie większe niż w ubiegłym roku. Takie wyniki udało się osiągnąć jeszcze przed premierami najważniejszych produkcji. W tym miesiącu możemy się spodziewać jeszcze gry „Astro Bears Realaunch” na Nintendo Switch oraz „Unlucky 7” na PC.

Notowania PlayWay (6 miesięcy)

playway

Zobacz także: Kurs akcji PlayWay rośnie o 12%. Spółka zaskoczyła inwestorów dobrymi wynikami, a najważniejsze premiery gier dopiero przed nią
 

Rekomendacja „Akumuluj” dla 11 bit studios

W przypadku warszawskiego 11 bit studios wydana rekomendacja to „akumuluj”, a cena docelowa to 440 zł. Obecnie spółka przygotowuje się do premiery „Children of Morta”, która będzie miała miejsce już we wrześniu bieżącego roku. Obecnie gra znajduje się na 23. miejscu na Wishliście Steama i dodatkowo przyznano rabat na grę.

Nadchodząca premiera to nie jedyna dobre informacje od spółki. 11 bit studios zapowiadał wydanie Frostpunka na konsole latem tego roku, więc premiera powinna nastąpić już niebawem. Nie należy zapominać o pracach nad „Projektem 8”, które wciąż są owiane tajemnicą.

- 11 bit udowodnił, iż potrafi tworzyć gry wysokiej jakości i o unikalnej tematyce. Oczekujemy, że segment wydawniczy nabierze tempa w 2020p (dwa tytuły rocznie) – czytamy w raporcie Vestora.

Kilka dni temu również Erste Securities wydał rekomendacje dla 11 bit studios, tylko w tym przypadku podniósł cenę docelową do 493 zł. Autorzy raportu przewidują, że premiera „Projektu 8” nastąpi dopiero w połowie 2021 roku. Najbliższe wyniki finansowe wciąż będą oparte o sprzedaż Frostpunka.

Notowania 11 bit studios (6 miesięcy)

11b

Zobacz także: Erste Securities rekomenduje "kupuj" 11 bit studios

Rekomendacja „Neutralnie” dla Ten Square Games

Ostatnia spółka dla której wydano rekomendacje do Ten Square Games, a jej cenę docelową podniesiono o 7%. Kilka dni temu TSG opublikowało szacunkowe wyniki za II kwartał, które pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Przychody okazały się dwukrotnie większe niż w tym samym okresie w ubiegłym roku, wyniosły prawie 50 mln zł. Ponadto spółka w czerwcu wypłaciła pierwszą dywidendę w historii, a jej wysokość wyniosła 3,78 zł na akcję.

- Ostatnio wiele dzieje się na polskim rynku gier, i choć nieco mniej w reprezentowanym przez nas sektorze gier mobilnych, nasza spółka działa na najwyższych obrotach. Nasze przychody systematycznie się zwiększają, a akcjonariusze zaczynają już korzystać z naszego sukcesu - w czerwcu wypłaciliśmy, pierwszą w trakcie naszej obecności na GPW i od razu najwyższą w historii spółki dywidendę. Nasza flagowa gra – Fishing Clash jest cały czas rozwijana, na bieżąco monitorujemy jej performance i wprowadzamy nowe elementy i ulepszenia. Wild Hund i Let’s Fish przynoszą stabilny przychód. Dużą uwagę przykładamy do naszej najnowszej gry - Golf Rush. Po soft launchu na kilku wybranych rynkach, gra jest obecnie w fazie dopracowywania - na podstawie pozyskanych informacji o preferencjach graczy pracujemy intensywnie nad detalami gry, które mają istotne znaczenie i mogą zapewnić jej sukces. Gra jest rozwijana zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Ponadto zgodnie z zapowiedziami, pracujemy nad dwoma nowymi tytułami dla kobiet oraz grą hobbystyczną opartą na naszych doświadczeniach outdoorowo - symulacyjnych z Fishing Clash - mówi Arkadiusz Pernal, wiceprezes zarządu Ten Square Games.

Analitycy z Vestor DM spodziewają się w najbliższym czasie hard launch gry „Golf Rush”, co pozwoli na osiągnięcie przychodów za IV kwartał 2019 roku na poziomie 1,2 mln zł.

Notowania Ten Square Games (6 miesięcy)

ten

W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

Zobacz także: Szacunkowe przychody Ten Square Games za 2Q 2019

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.