Sukces Sniper Ghost Warrior Contracts sprawia, że CI Games planuje przyspieszyć pracę nad kolejną grą z serii - mówi Marek Tymiński
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
12 gru 2019, 09:40

Dobre przyjęcie Sniper Ghost Warrior Contracts sprawia, że CI Games planuje przyspieszyć pracę nad kolejną grą z serii - mówi Marek Tymiński

Sniper Ghost Warrior Contracts to najwyżej oceniana gra z całej serii Sniper Ghost Warrior, zarówno przez użytkowników jak i media. W serwisie Metacritics, wersja na PC ma 71, podczas gdy oceny każdej poprzedniej gry z serii nie przekraczają 60. Ten wynik sprawia, że CI Games już myśli o kolejnym tytule z serii, który pojawi się w krótszym okresie niż minął pomiędzy SGW3 i SGW Contracts.

Najwyżej oceniana gra z serii Sniper Ghost Warrior

Premiera najnowszej odsłony serii Sniper Ghost Warrior odbyła się 22 listopada 2019. Na ten moment CI Games nie poinformowało ile sztuk gry udało się sprzedać oraz czy koszty produkcji się zwróciły. Wiadomo jednak, że najnowsza gra została przyjęta przez graczy i media dużo cieplej niż trzecia część serii. To sprawia, że notowana na giełdzie spółka planuje przyspieszyć produkcję kolejnej części Sniper Ghost Warrior aby generowane przez tą franczyzę przychody były bardziej powtarzalne.

Zobacz także: Premiery polskich gier w 2019 roku rozczarowały inwestorów, żadna ważna produkcja nie przebiła oczekiwań 

- Gra podoba się graczom, ma bardzo dobre opinie użytkowników oraz solidne oceny w mediach. Absolutnie myślimy o dalszym rozwoju serii z potencjalnie kolejną grą w krótszym okresie niż minął pomiędzy SGW3 i SGW Contracts. Dzięki takiej strategii marki mamy szanse osiągać dużo bardziej powtarzalne wyniki finansowe oraz lepiej zarządzać budżetem produkcyjnym. Bardzo liczymy się z feedbackiem od community graczy i będziemy się również nim kierować przy dalszej produkcji – mówi Strefie Inwestorów Marek Tymiński, prezes CI Games.

Warto zaznaczyć, że od premiery Sniper Ghost Warrior 3 (24 kwietnia 2017) do premiery Sniper Ghost Warrior Contracts (22 listopada 2019) minęło 2,5 roku, a CI Games przeprowadzało emisję akcji zarówno przed premierą 3. części cyklu jak i Contracts. W obecnej sytuacji CI Games nie planuje jednak sięgać po kapitał od inwestorów na dalsze prace.

- Na ten moment nie mamy planów dotyczących emisji akcji - dodaje Tymiński.

Prezes spółki podtrzymuje plany wprowadzenia wersji multiplayer w Sniper Ghost Warrior Contracts już wkrótce. Sama produkcja ma jednak charakter gry typu single player, a nowa opcja gry ma stanowić jedynie dodatek.

- Tryb multiplayer będzie wkrótce dostępny. Należy pamiętać to, co podkreślałem wiele razy wcześniej, że to gra głownie single player i tryb dla wielu graczy to jedynie dodatek – mówi prezes CI Games.

Zobacz także: Jutro premiera kolejnej części gry Sniper Ghost Warrior. Fani produkcji CI Games na tryb multiplayer będę musieli poczekać do grudnia

Lords of The Fallen 2 najwcześniej w 2021 roku

Oprócz dalszego rozwoju produktów wokół franczyzy Sniper Ghost Warrior, CI Games stawia na gry spod szyldu United Label. W 2020 roku trafią na rynek pierwsze produkcje z tego wydawnictwa i spółka liczy na podpisywanie kolejnych umów. Już jednak wiadomo, że zarówno gracze jak i inwestorzy nie mają co liczyć, na premierę Lords of The Fallen 2 w 2020 roku.

- Kolejna odsłona LOF nie wyjdzie w 2020. Pracujemy nad nią i w kolejnych kwartałach zwiększymy inwestycje przeznaczone na ten projekt. LOF jest dla nas kluczową marką. Nic więcej na dziś nie mogę powiedzieć - mówi Marek Tymiński.

Kurs akcji CI Games

CIG

Notowania CI Games znajdują się poniżej poziomów sprzed premiery gry Sniper Ghost Warrior Contracts. To o tyle istotne, że tuż przed premiera produkcji prezes spółki sprzedał 7 mln posiadanych przez siebie akcji po cenie 0,99 zł. Marek Tymiński wciąż pozostaje głównym akcjonariuszem spółki posiadającym ponad 30% udziału w akcjonariacie.

Zobacz także: Wierzę, że mimo dużo niższego budżetu mamy lepszą grę od SGW3 mówi Marek Tymiński prezes CI Games

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.