Carbon Studio planuje debiut na głównym rynku GPW
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 lip 2020, 06:55

Carbon Studio planuje debiut na głównym rynku GPW. Spece od VR szykują się do premiery swojej największej gry

Na początku lipca Carbon Studio poinformowało o planach przeniesienia notowań na Główny Rynek GPW. Sprawdzamy nad czym aktualnie pracuje spółka.

Carbon Studio to polski specjalista w produkcji gier VR. Dotychczas spółka zasłynęła z serii gier The Wizards, która do tej pory sprzedała się w 150 tys. egzemplarzy. Popularność gier VR sprzyja działalności spółki, która aktualnie pracuje nad tytułem osadzonym w uniwersum Warhammera: Age of Sigmar.

Na początku miesiąca zarząd Carbon Studio zdecydował o przeniesieniu notowań spółki na Główny Rynek GPW. Przypomnijmy, że debiut na NewConnect odbył się w grudniu 2019 roku. Aktualna kapitalizacja spółki znajduje się na poziomie 115 mln zł.
 

Kurs akcji Carbon Studio od debiutu na NewConnect

Carbon Studio


„Przede wszystkim chcemy stać się bardziej wiarygodni dla funduszy inwestycyjnych, które są nami zainteresowane, ale często z zasady nie inwestują w spółki z NewConnect. Z drugiej strony, chcemy poprawić naszą widoczność i transparentność a także pokazać się szerszemu gronu inwestorów, którzy nie zawsze patrzą w stronę rynku NC. Rynek regulowany daje nam też łatwiejszą możliwość współpracy z podmiotami zagranicznymi” - komentuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

Zobacz także: Carbon Studio planuje przejście na rynek główny GPW

Carbon Studio planuje przejście na GPW

Carbon Studio od początku swojej działalności specjalizuje się w grach wirtualnej rzeczywistości. Swoją pozycję na rynku spółka wypracowała dzięki serii gier The Wizards, która odniosła ogromny sukces. Dzięki ostatniej premierze tytułu The Wizards – Dark Times łączna liczba sprzedanych egzemplarzy serii przekroczyła 150 tys.

Premiera The Wizards – Dark Times odbyła się na początku czerwca. W niespełna dwa miesiące zwróciły się koszty produkcji, które wyniosły 0,5 mln zł. Jeszcze w I kwartale 2021 roku gra ukaże się na platformach Oculus Quest.

„Sprzedaż gier z serii The Wizards przekroczyła 150 tys. sztuk, a ostatnia premiera The Wizards Dark Times potwierdza, że seria ma bardzo duży potencjał. Z jednej strony projekt zwrócił się trzy razy szybciej niż podstawowa wersja, z drugiej posiada rosnącą wishlistę graczy czekających na promocję. Także oceny zarówno graczy, jak i prasy zagranicznej są bardzo pozytywne (średnia to ok. 8/10). Potwierdziliśmy tym tytułem, że sukces części pierwszej to nie przypadek. Idąc za ciosem szykujemy dla Dark Times' ów zarówno wsparcie i nową darmową zawartość, która przyciąga uwagę graczy, a także nowe platformy, tak jak zapowiedziany Oculus Quest” - zapewnia Karolina Koszuta.
 

The Wizards – Dark Times

The Wizards Dark Times


Spółka korzysta na rosnącej popularności gier VR w trakcie pandemii. Na początku lipca zarząd Carbon Studio zadecydował o przeniesieniu notowań na Główny Rynek GPW. Pozwoli to na zwiększenie transparentności spółki w oczach inwestorów. Jak mówi Strefie Inwestorów Karolina Koszuta, wraz z przeniesieniem nie jest planowana emisja akcji.

„Nie zakładamy emisji akcji podczas przeniesienia notowań. Spółka ma pozytywne wyniki i nie przewidujemy potrzeby wsparcia naszych zasobów finansowych poprzez nową emisję. Dopiero zaczęliśmy proces przeniesienia notowań. Wstępne analizy mówią o kilku/ kilkunastu miesiącach” - informuje Karolina Koszuta z Carbon Studio.

Zobacz także: „W najbliższych miesiącach największym wydarzeniem będzie prezentacja Warhammera” - Aleksander Caban, Carbon Studio

Gra VR z uniwersum Warhammera

Carbon Studio nie tylko rozwija serię gier The Wizards. Aktualnie pracuje nad swoim największym projektem, jakim jest gra osadzona w uniwersum Warhammera: Age of Sigmar. Jak zapewniał Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio, możliwe, że na tegorocznym Gamescomie poznamy więcej szczegółów dotyczących produkcji.

Właścicielem marki jest Games Workshop. Polska spółka jest w stałym kontakcie brytyjską firmą i już planują wspólną kampanię marketingową. Twórcy gry liczą, że ten tytuł będzie najlepszą produkcją w historii Carbon Studio. Spółka również myśli o kolejnych tytułach.

„Mamy w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów, ale jeszcze za wcześnie aby o nich mówić. Przede wszystkim skupiamy się na dokończeniu obecnego projektu w uniwersum Warhammera. Dostarczenie gry Age of Sigmar na najwyższym, światowym poziomie jakości, to w tym momencie nasz cel numer 1” - zapewnia Karolina Koszuta.

Zobacz także: Rynek gier VR korzysta na epidemii COVID-19. Urządzenia wirtualnej rzeczywistości sprzedają się jak świeże bułeczki

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.